tv3.lv

“Maxima”: jo mazāk preču iegādes ierobežojumu, jo drošāka iepirkšanās

Ārkārtējā situācijā ieviestie tirdzniecības ierobežojumi, brīvdienās liedzot iespēju iegādāties atsevišķu preču grupas un izskanējušās ziņas par gaidāmo “lokdaunu”, ir būtiski ietekmējušas pircēju plūsmu un uzturēšanās laiku veikalos darba dienās – tas ievērojami pieaudzis, radot pretēju efektu iecerētajam, informē mazumtirgotājs “Maxima Latvija”.

2020. gada 17. decembrī 10:38

Lai arī kopējais pircēju skaits ir samazinājies vidēji par 16%, kas īpaši vērojams brīvdienās, darba dienās pircēju plūsma uz veikaliem ievērojami palielinās, turklāt pircēji veikalā uzturas ilgāk nekā ierasts.Darba dienās būtiski lielāks pieprasījums ir atsevišķām precēm. Īpaši izteikti tas novērots mājsaimniecības precēm (+50%), rūpniecības precēm (+19%), kā arī vērojams pieprasījuma pieaugums arī alkohola un tabakas izstrādājumu kategorijās, informēja “Maxima Latvija”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Bažās par veikalu slēgšanu iedzīvotāji steidz iegādāties dāvanas

Līdz ar to nākas secināt, jo mazāk preču iegādes ierobežojumu, jo tomēr drošāka iepirkšanās, norāda mazumtirgotājs.

“Maxima Latvija” korporatīvais vadītājs Jānis Vanags

“Darām visu iespējamo, lai “Maxima” veikalos iepirkšanās būtu droša – kopā ieviešot 40 drošības iniciatīvas, esam palielinājuši arī strādājošo kasu skaitu, pagarinājuši atsevišķu veikalu darba laiku, piesaistījuši papildu apsardzes resursus un pielāgojuši ratiņu un groziņu skaitu, lai tādējādi regulētu pircēju plūsmu. Papildus tam esam izvērsuši plašu informatīvu kampaņu par drošu iepirkšanos un iepirkšanās laikiem ar mazāku cilvēku plūsmu.”

Vanags arī uzsvēra, ka tirgotāji no valdības sagaida skaidru vēstījumu par nepārtrauktu plaša patēriņa preču pieejamību turpmākajās nedēļās, lai “neradītu aizliegtā augļa efektu” un iespējami mazinātu pircēju plūsmu uz veikaliem darba dienās, it īpaši šajā pirmssvētku laikā.

Kompānijā atgādināja, ka pirmssvētku laikā ir pagarināts vairāku “Maxima Latvija” veikalu darba laiks. Ar precīzu “Maxima” veikalu darba laiku iespējams iepazīties pie katra veikala ieejas durvīm, kompānijas mājaslapā, kā arī “Maxima” aplikācijā. “Maxima Latvija” aicina iedzīvotājus maltītēm un svētku svinībām nepieciešamo pirkumu iegādi veikt savlaicīgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Brīvdienās ierobežo veikalu un tirgu darbību, bet neierobežo tirdzniecību internetā

Jau vēstīts, ka “Maxima Latvija” pērn strādāja ar 836,727 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 25,5% un sasniedza 27,496 miljonus eiro.

“Maxima Latvija” reģistrēta 2000.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums “Lincoln Land Erste”, bet patiesais labuma guvējs ir Nerijs Numavičs. Uzņēmums ir daļa no holdinga kompānijas “Maxima Grupe”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm