Marks Feigins TV3 “900 sekundēm”: nepārdzīvoju par "TV Rain" likteni, un ļoti daudzi nepārdzīvo

2022. gada 6. decembrī 12:39

Krievijas opozīcijas politiķis, jurists un blogeris Marks Feigins intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” skaidro, kāpēc nepārdzīvo par apraides licences atņemšanu kopš vasaras Latvijā strādājošajam telekanālam “Doždj” (“Дождь”/”TV Rain”). “Medijs ir zaudējis savu pozīciju, savu redzamo vietu arī vairumam Krievijas iedzīvotāju,” viņš atzīmē.

Apraides licences liegšana kanālam “Doždj” ir kā signāls gan Latvijai, gan plašāk, ka Baltijas valstīs nevajadzētu bāzēties Krievijas medijam ar neskaidru reputāciju, kontekstu un redakcionālo politiku, – intervijā uzsver Feigins.

Viņš atzīmē, ka telekanālam bija jāievēro Latvijas likumi: “Ir tāds dzelžains likums – kad nezini, kā rīkoties, rīkojies tā, kā nosaka likums! Ja runājam no juridiskās puses, tad telekanāls “Doždj” taču apzināti gāja uz atļaujas saņemšanu darbībai tieši Latvijā, faktiski kā Latvijas medijs.”

“Ja tu raidi no Latvijas un saņem no Latvijas valsts atbilstošu licenci, tavs pienākums ir ievērot likuma prasības. Tieši tik vienkārši. Tāds ir likums. Tas var nepatikt, to var uztvert kā kādus ierobežojumus, bet likums ir tieši tāds. Un Latvijai nevar pārmest, ka tajā nebūtu mediju daudzveidības vai vārda brīvības.”

Kā uzsver Feigins, jāņem arī vērā, ka šobrīd notiek karš, ka viss ir saasinājies, tāpēc pret likuma prasībām nevar attiekties nevērīgi.

Marks Feigins
Krievijas blogeris

“Latvija, lai arī neatrodas karstajā fāzē, tomēr ir karojošā valsts, jo nākamā aiz Ukrainas, pilnīgi iespējams, var būt Latvija. To nevar izslēgt. Tāpēc Latvija aizstāvas, lai visiem iespējamiem veidiem radītu apstākļus, kas novērstu fatālu notikumu attīstību, kad tā kļūst par Buču vai Izjumu.”

Noslēgts “savējo” klubiņš

“Man “Doždj” nav interesants, es nesekoju tā programmām, arī Krievijā to neskatījos. Kaut kāda brīdī kļuva skaidrs, ka tas ir ļoti angažēts medijs šaurai auditorijai, kas pārstāv ļoti šauru kreisi liberālā spektra virzienu,” skaidro Krievijas opozicionārs, pielīdzinot mediju noslēgtam “savējo” klubiņam. “Lai darbotos kā pilnvērtīgs medijs, ir jāorientējas uz plašāku auditoriju un plašāku pārstāvniecību.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turklāt, viņa vērtējumā, kanāla redakcionālā politika vienmēr bijusi dīvaina, vienmēr cenšoties lavierēt starp dažādiem virzieniem.

Ņēma līdzi arī “ārvalstu aģenta” birku

Restartējot savu darbību un pārceļoties uz Latviju, “Doždj” neesot izdarījis nekādus secinājumus un pārnesis līdzi savas redakcionālās politikas īpatnības: “Taču karš visu izmainīja. Tas, kas bija agrāk, nekad vairs nebūs. Karš neatgriezīs iepriekšējo stāvokli. Bet viņi turpina uzvesties kā iepriekš.”

“Viņi paņēma sev līdzi pat Krievijas varasiestāžu viņiem izvirzītās prasības,” atzīmē Feigins, kā piemēru minot atzīmi, ka medijs ir ārvalstu aģents. Arī Feigins Krievijā ir pasludināts par ārvalstu aģentu, bet viņš šādu Krievijas varas iestāžu prasību ignorējot. “Kāpēc jūs to ievērojat? Jūs taču esat Latvijas medijs. Kāpēc jūs izmantojat šo birku,” retoriski vaicā populārais Krievijas blogeris.

Latvijai tas būtu pārāk “dārgs prieks”

Feigins uzskata, ka pēc licenses anulēšanas “Doždj” neatgriezīsies Krievijā, jo tur šāda medija un redakcijas pastāvēšana nav iespējama: “Tur var darboties tikai pilnā valsts kontrolē. Un tad tam jēgas.” Viņaprāt, redakcija, visticamāk, pārcelsies uz kādu citu valsti, kā piemēru minot Franciju vai Holandi, kas jau iepriekš minēti kā varianti.

“Ja viņi tur jau sākotnēji būtu aizbraukuši, šīs problēmas, iespējams, nebūtu parādījušās. Jo Francijai vai Nīderlandei nav tiešu agresijas draudu. Viņi šo situāciju var skatīties vairāk kā no malas. Latvija to nevar atļauties – tas būtu pārāk dārgs prieks,” rezumē Feigins.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm