Marina Kosteņecka izdod mūža darbu – testamentu Latvijai

Tautas mīlestība man ir vislabākās zāles – tikšanās reizē ar saviem talanta pielūdzējiem sestdien atzina rakstniece un publiciste, Atmodas laika sabiedriskā darbiniece Marina Kosteņecka. Viņa sarūpējusi testamentu Latvijai – tā rakstniece nodēvējusi savu mūža darbu, bet punktu viņa neliek, tikai daudzpunktus.

2019. gada 29. septembrī 10:09

Kosteņecku pēdējos gadus vajājušas dažādas veselības ligas, kamdēļ rakstniece ilgstoši bijusi ieslodzīta mājās četrās sienās. Bet tagad rakstniece nekautrējas sabiedrībā iziet, sēžot ratiņkrēslā, un šo notikumiem bagāto laiku sauc par savu augšāmcelšanos. Viņa sevi jau bija norakstījusi. Un izrādās arī citi…

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Cilvēki teica: “Vai tiesa, vai tad viņa vēl dzīva?”. Pilnīgi atklāti, jo tiešām biju izkritusi no aprites. Tagad atkal Latvija zina, ka dzīva diemžēl vēl esmu, nevaru jūs iepriecināt, sakot saviem ienaidniekiem. Es vēl esmu dzīva un sarakstīju divas grāmatas!”

Rakstnieces humors dzirksteļo arī šajā reizē, stāstot par savu mūža darbu. Viņai iznākušas divas grāmatas. Viens ir atmiņu stāsts par neseno Latvijas vēsturi jeb rakstnieces 20. gadsimtu. Otrajā apkopotas neatkarības atjaunošanas laikā viņai adresētās vēstules.

“Šī grāmata ir mans testaments Latvijai un mana cieņas izrādīšana Latvijas tautai – ne latviešu, bet tieši Latvijas tautai.”

To, ka vēstules būs nozīmīga vēstures liecība, jau tolaik saskatīja kāda muzeja darbiniece. Šī vēsturniece bija Kosteņeckas kuratore. Muzejniece vēstules ne vien izlasīja, bet arī sašķiroja un sakārtoja alfabēta kārtībā gluži kā to dara bibliotēkā.

“Tad, kad tas pirms 30 gadiem bija salikts, viņa tā bikli palūdza: “Tikai tagad tās vēstules vairāk neaiztieciet”. Un tā es 30 gadus tās vēstules neaiztiku. viņa baidījās, ka es izmetīšu,” turpina Kostaņecka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienu gan rakstniece izdarīja: visas vēstules ievadīja datorā, tā teikt, digitalizēja. Un tas ļāva krietni ietaupīt laiku pie grāmatas izdošanas. Tajā atlasītas apmēram 60 vēstules.

Lai šodien tiktos ar rakstnieci, cilvēki uz Rīgu, Gaismas pili, mēroja tālu ceļu – pat no Liepājas puses. Tautas mīlestība man ir vislabākās zāles, sanākušajiem teica rakstniece. Un pēc padarītā solīja nelikt viss punktu, bet – daudzpunktus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm