Mākslinieks Ukrainas aizstāvju auto padara ienaidniekam nemanāmākas

Autokamuflāžas veidotāji aicina atsaukties nevienaldzīgus cilvēkus, lai palīdzētu Ukrainas aizstāvjiem. Pieredze liecina, ka, nosūtot ukraiņu karavīriem automašīnu, tai dzīve ir daudz ilgāka, ja spēkrats ir attiecīgi nokrāsots. Tā ir īpaša krāsošanas tehnika, kas palīdz automašīnu padarīt nepamanāmāku pretinieku acīm. Un tagad ziemas apstākļos būs jāmainās arī auto krāsām.

“900 sekundes” jau stāstīja par mākslinieku Viesturu Holenderu, kurš, atvēlot savu laiku un spēku, krāso automašīnas, pirms tās nonāk Ukrainas aizstāvju rīcībā. Vasarā automašīnas mākslinieks krāsoja zaļos toņos: “Es iemanījos dienas laikā, bet nu tas ir super tempiņā.”

Viesturs atminas, ka, krāsojot daudzos auto, viņš uztrenēja arī pamatīgu ātrumu.

Tagad, mainoties gadalaikam, mainās arī krāsojuma pieprasījums.

Viesturs uzskaita pamata krāsas, kas tiek izmantotas tieši ziemas kamuflāžas krāsojumam. Mākslinieks uzsver, ka šķietami baltajā gadalaikā arī krāsošanai vajadzēja būt vienkāršākai, taču patiesībā ir pretēji: “Man šķita, ka būs vienkāršāk, bet Ukrainā tas ir sarežģītāk, tur ir citādāk. Tur tā zeme, tiešām jāsaka, ir izvarota ļoti daudz, un ne visur tas baltums. Mīnēšana un bumbošana… Viss jau citās krāsās.

Tviterkonvoja stāvlaukumā pat pēc kārtējā sūtījuma joprojām redzamas daudzas ziedotās automašīnas.

Automašīnu kamuflāžas krāsošanas projekta viena no līdzautorēm Sondra Zaļupe aptuveni ir aprēķinājusi, ka mēnesī viņi spēj nokrāsot astoņas automašīnas. Telpām, krāsai un degvielai nepieciešami aptuveni 2500 eiro mēnesī: “Šo auto noteikti ziedojis kāds cilvēks, kuram rūp Ukrainas karavīru liktenis. Taču, lai tā iespējami ilgāk kalpotu, to ir nepieciešams atbilstoši nokrāsot.”

Automašīnas kamuflāžas krāsojumā uz Ukrainu tiek sūtītas jau kopš maija. Karavīru atsauksmes ir pozitīvas.

“Esam saņēmuši atkārtotas ziņas, ka nepieciešamas tieši krāsotās automašīnas un šīs mašīnas tomēr kalpo ilgāk,” norāda Sondra.

Biedrību, kas palīdz Ukrainas aizstāvjiem tieši frontes līnijā, viegli varam atrast sociālajos tīklos. Katrs ziedotais eiro tiešām sniedz iespēju glābt dzīvības.

Veido stāstus par cilvēkiem, kuri, par spīti grūtībām, palīdz sabiedrībai ar savu darbu un liek noticēt iedzīvotāju spējām radīt ko jaunu un noderīgu. Rūp mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošiba ielās, kā arī ekoloģijas problēmas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm