tv3.lv

Mācītājs Lieldienās aicina cilvēkus pārdomāt, pēc kā viņi dziļi ilgojas

”Es aicinātu pārdomāt kaut mazliet to Lieldienu vēsti – vai man ir kaut kas ļoti dziļš, pēc kā es ilgojos, un varbūt Dievs ir tas, kas man to grib dāvāt,” tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes pirms Lieldienām mudināja Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš.

2016. gada 25. martā 12:31

”Lieldienu vēsts ir nemainīga – tā ir par cilvēka atbrīvošanu no grēka. Grēks varbūt mūsdienās izklausās tāds vecmodīgs vārds, bet ir runa par to ļaunumu, par visu neīsto un nepatieso, kas mājo manī pašā,” skaidroja Godiņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš norādīja – lai gan Ziemassvētki ir populārākie svētki, baznīcas centrālā vēsts ir Lieldienas. Ja nebūtu bijušas Lieldienas, arī Ziemassvētkiem nebūtu svara. Savukārt Ziemassvētku nozīmība ir tajā, ka piedzimst tas, kurš atnesīs pestīšanu, tas, kurš dos brīvību no cilvēka grēka, tas, kurš dos cilvēkam jaunu, mūžīgu dzīvi. Un notikums, kad tas piepildās, ir Lieldienas, tāpēc Lieldienas ir nozīmīgākais un centrālākais baznīcas dzīves notikums.

Mācītājs atzina, ka katrā laikā šī mūžīgā un nemainīgā vēsts cilvēku uzrunā mazliet savādāk. Un tas ir nevis tāpēc, ka vēsts kaut kādā veidā novecotu, bet tāpēc, ka cilvēki mainās. ”Lai gan jāsaka, ļoti daudz jau cilvēks nemainās, cilvēku iekšējie notikumi lielākoties paliek tie paši,” piebilda Godiņš.

Atbildot uz jautājumu, kā cilvēki mūsdienās uztver šo vēsti, vai nav tieksme būt antiautoritāriem un neattiecināt neko tieši uz sevi, mācītājs atzina, ka cilvēkam ir tieksme pašam būt sev par mērauklu, tā ir cilvēka grēcīgā daba, tas ir izaicinājums.

”Grūtība ar sevis mērīšanu ir tāda – sirdsapziņa, ar ko mēram visas lietas, ir jūtīgs instruments, un ar jūtīgiem instrumentiem ir tā, ka tie viegli izregulējas. Un nepieciešams kaut kā saprast, vai tas instruments, ko es lietoju, rāda pareizi, kaut arī viņš ir ļoti precīzs. It kā viņš ir precīzs, bet var būt ļoti izregulējies. Ja cilvēks paliek sevis mērīšanā un nav nekāda ārpus sevis stāvoša atskaites punkta, tad viņa garīgā attīstība kļūst drusku problemātiska,” vērtēja Godiņš.

Viņaprāt, tādas tendences ir un katrā cilvēkā.

”Mēs dzirdam tādus vārdus kā ”man tas nav pieņemami” nevis ”vai tā ir patiesība”. Tas nozīmē, ka mēraukla esmu es pats, nevis kādas ārējas lietas. Nezinu vai to var saukt par antiautoritāru, ka cilvēks negrib ieklausīties tajā, kas viņam tiek piedāvāts. Manuprāt, cilvēks nomaldās dažādo piedāvājumu klāstā, jo daži piedāvājumi ir ļoti agresīvi un nepārtraukti tiek piedāvāti, un cilvēkam ir doma – ja visu laiku piedāvā, tad varbūt tā ir patiesība,” norādīja mācītājs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm