LU Botāniskā dārza Palmu māju sagaida vērienīgas pārmaiņas

Augu labturībai un energoefektivitātes uzlabošanai Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu māja piedzīvos vērienīgas pārmaiņas. Palmu māja ir Baltijas augstākā siltumnīca, kas jau daudzus gadus gaida atjaunošanu. Šodien noslēdzas pieteikšanās termiņš izsludinātajā būvniecības konkursā.

Latvijas Universitātes palmu māja ir būvēta 1970. gadu sākumā, tagad tai ir jau 51 gads. Šī palmu māja ir augstākā Baltijas valstīs.

Palmu māja Latvijā ir jau teju simts gadu, taču šī ēka padomju laikā pārbūvēta. Tāpēc apkuri šeit nodrošina visiem labi zināmie čuguna radiatori.

Ziemā Palmu mājā ir aptuveni +10 grādu. Papildus čuguna radiatoriem iecerēts mainīt arī šīs, augstāk esošās, apkures caurules.

Par rekonstrukcijas nepieciešamību liecina ne tikai tas, ka ziemā Palmu mājā nav diez ko silts, bet arī tas, ka vasarās ir pārāk karsti.

Iecerēts uzlabot ventilāciju un vēdināšanas lūku sistēmu.

“Ar to esošo ventilāciju patiesībā nepietiek vasaras mēnešos. Līdz ar to jaunajā rekonstrukcijas projektā ir paredzēti vēdināšanas lūku risinājumi gan apakšējā rindā, gan augšējā,” stāsta LU Botāniskā dārza direktors Uldis Kondratovičs.

Vertikālās metāla sijas iecerēts saglabāt, taču horizontālos savienojumus noteikti būs jāmaina.

Palmu māja kļūs gaišāka, jo griestos pēc rekonstrukcijas būs rūdīta stikla un krietni caurspīdīgāki logi. Vēl arī iecerēts uzlabot apmeklētājiem paredzētās ērtības: “Tie būtu tādi soliņi, kur pabaudīt to apkārtni, iejusties džungļu atmosfērā.”

Ja viss veiksies kā iecerēts, tad jau nākamā gada rudenī Palmu māja būs jaunā izskatā.

Veido stāstus par cilvēkiem, kuri, par spīti grūtībām, palīdz sabiedrībai ar savu darbu un liek noticēt iedzīvotāju spējām radīt ko jaunu un noderīgu. Rūp mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošiba ielās, kā arī ekoloģijas problēmas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm