LM plāno katru gadu pārskatīt minimālo ienākumu sliekšņus

Labklājības ministrija plāno no 2023.gada un turpmāk katru gadu pārskatīt minimālo ienākumu sliekšņus, aģentūru LETA informēja LM valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite.

2022. gada 5. decembrī 11:40

Iepriekš Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrība sabiedrības iniciatīvu portālā “manabalss.lv” sākta parakstu vākšanu par maznodrošinātā ienākumu sliekšņa paaugstināšanu. Iniciatīvas mērķis ir celt maznodrošinātās personas statusa piešķiršanai paredzēto ienākumu slieksni līdz 500 eiro pirmajai personai un 400 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopumā iniciatīvu parakstījuši 260 atbalstītāji, taču, lai iesniegtu to izskatīšanai Saeimā nepieciešami 10 000.

Jakaite informēja, ka LM ir sagatavojusi grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, nosakot, ka no 2023.gada 1.janvāra maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni katra pašvaldība ir tiesīga noteikt ne augstāku kā 80% apmērā no minimālo ienākumu mediānas, bet ne zemāku par trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksni.

Attiecīgi, apstiprinot šos grozījumus, maznodrošinātās mājsaimniecības ienākumu slieksnis nedrīkstēs pārsniegt 501 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 351 eiro katrai nākamajai personai mājsaimniecībā. Šogad tie bija attiecīgi 436 eiro pirmajai personai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 305 eiro katrai nākamajai personai mājsaimniecībā.

Vienlaikus Jakaite informēja, ka atbilstoši grozījumiem likumā “Par sociālo drošību” plānots, ka minimālo ienākumu sliekšņus no 2023.gada pārskatīs katru gadu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm