Likumsargi sola stingri uzraudzīt, vai veikalos tiek pārbaudīti pircēju Covid‑19 sertifikāti

2021. gada 16. novembrī 21:14

Policija šobrīd pastiprināti uzrauga lielveikalus, lai pārliecinātos, ka pēc mājsēdes noteikumi tiek ievēroti, proti, ka apsargi veic Covid- 19 sertifikātu pārbaudi, ielaižot pircējus tirdzniecības vietās. Pārkāpumu gadījumā sodi ir bargi, līdz pat 5000 eiro. TV3 ziņas šodien novēroja, ka vismaz šobrīd šiem pārbaužu veikšanas pienākumiem tiek pieiets nopietni.

Lai iekļūtu lielveikalā, pircējam jāuzrāda sadarbspējīgais sertifikāts, kā arī dokuments, kas apliecina identitāti. No pirmdienas, 15. novembra, līdz ārkārtējās situācijas beigām nākamā gada 11. janvārī “nedrošajā režīmā” jeb bez Covid-19 sertifikātu uzrādīšanas turpinās darboties tikai nelieli pirmās nepieciešamības veikali.

Pie lielveikaliem Rīgā brīžiem veidojas rindas, jo pircēju ir daudz, bet pie ieejas QR kodus un dokumentus pārbauda lielākoties viens vai divi apsargi. Pircēji atzīst, ka pārbaudēm veikalnieki pieiet nopietni.

“Visur pārbauda! Arī identificējušos dokumentus. [Jums šķiet pareizi?-red.] Jādara, nezinu, cik korekti spriest, pareizi vai nepareizi. Vienkārši tā ir,” norāda kāda pircēja.

Veikalniekus uzrauga gan Valsts, gan pašvaldības policija. Pagaidām gan vēl statistika par veiktajām pārbaudēm un rezultātiem nav apkopota. Veikalos likumsargi ierodas oficiāli – formastērpos.

“Pagaidām neredzam nepieciešamību veikt slēptā veidā pārbaudes, jo jāņem vērā, ka veikali ir publiskas vietas – viņi nekur neaizbēgs, nepazudīs. Notiek sadarbība ar Valsts policiju, mums ir sadalītas tās zonas, kur strādājam, lai nesanāk tā, ka vienu veikalu pārbauda divas reizes un cits veikals paliek nepārbaudīts,” norāda Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

“Policija specifiski nepārbauda tikai QR kodu, taču, ja rodas pamatotas aizdomas tie tiek pārbaudīti un tiek lemts par atbildību. Policija turpina veikt šādas pārbaudes atbilstoši savai kompetencei ne tikai tirdzniecības vietās, bet arī sabiedriskajā transportā, skaistumkopšanas vietās, tūrismu mītnēs un ēdināšanas vietās,” skaidro Valsts policijas pārstāve Krista Andersone.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez Covid-19 sertifikātiem pieejami tirdzniecības pakalpojumi iekštelpās, ja kopējā apmeklētājiem publiski pieejamā telpu platība nav lielāka par 1500 kvadrātmetriem un ja ir atsevišķa ieeja. Šādi var darboties pārtikas, medicīnas preču, optikas veikali, dzīvnieku barības, preses un higiēnas preču veikali.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm