tv3.lv

Lielos Covid‑19 izplatības rādītājus Daugavpilī saista ar veikto testu skaitu un atrašanos tranzīta ceļu krustojumā

Lielie Covid-19 izplatības rādītāji Daugavpilī ir saistīti ar vairākiem iemesliem, tostarp veikto testu skaitu un atrašanos tranzīta ceļu krustojumā, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Līvija Jankovska (“Mūsu partija”), kuras pārraudzībā ir veselības joma.

2021. gada 8. janvārī 14:10

Politiķe klāstīja, ka domē katra diena sākas ar datu apkopošanu “no frontes līnijas”, un pašvaldība strādā ciešā sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Pašlaik lieli Covid-19 uzliesmojumi pilsētā neesot novēroti, un situācija pansionātā, kas bijis viens no perēkļiem decembrī, situācija esot normalizējusies. Pansionāta direktors Valentīns Plonis, kurš līdz ar uzliesmojumu iesniedza atlūgumu, joprojām ir darba attiecībās ar pašvaldību, jo pašlaik esot darba nespējā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Turpina sarukt dienas laikā pret Covid-19 vakcinēto skaits – vakar poti saņēmuši 734 cilvēki

Pēc Jankovskas teiktā, samazinājusies Covid-19 izplatība izglītības iestādēs. Pašvaldībai esot jārisina jautājumi par sabiedriskā transporta maršrutu nodrošināšanu, jo AS “Daugavpils satiksme” vadītāji slimo gan ar Covid-19, gan citām sezonālām slimībām, bet, ņemot vērā komandantstundas ieviešanu atsevišķās dienās un reisu samazināšanu, jādomā par pilsētas uzņēmumos strādājošo nogādāšanu mājās.

“Jāsaprot, ka viss tranzīta transports no Krievijas, Lietuvas un Baltkrievijas iet caur pilsētu. Līdz stingrāku ierobežojumu ieviešanai nebija arī noslēpums, ka mūsu iedzīvotāji brauca iepirkties uz Lietuvu, bet lietuvieši brauca pie mums,” kā vienu no Covid-19 izplatības iemesliem minēja Jankovska.

Tāpat lielie rādītāji esot saistīti ar pieaugušo veikto testu skaitu. “Mēs informējam iedzīvotājus par to, kur var veikt testus, īpaši brīvdienās, gan krieviski, gan latviski,” piebilda politiķe.

Viņa aicināja iedzīvotājus ievērot noteiktos ierobežojumus, tostarp pašizolēšanās prasības, jo tiek konstatēti gadījumi, kad tās iedzīvotāji pārkāpj. Vienlaikus Jankovska noliedza, ka slimības izplatība un ierobežojumu neievērošana varētu būt saistīta ar atšķirīgo informatīvo telpu, ko patērē daļa iedzīvotāju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Domes priekšsēdētājas vietniece atzina, ka daļas sabiedrības negatīvā nostāja pret vakcīnām pret Covid-19 ir saistīta ar Krievijas mediju patērēšanu, tāpēc aicināja valdību aktīvāk skaidrot vakcinēšanās nepieciešamību. “Iedzīvotājiem ir jāsaprot, ka vakcīnas ir vienīgais, kas Covid-19 varētu apturēt,” uzsvēra Jankovska.

Pašvaldība ir paredzējusi dažādus atbalsta veidus iedzīvotājiem un uzņēmumiem, kurus skārusi Covid-19 radītā krīze. Informācija par pieejamo atbalstu pieejama gan pašvaldības mājaslapā, gan attiecīgajās iestādēs un nodaļās. Tāpat pieņemts lēmums par medicīnas jomas darbinieku apdrošināšanu un prēmēšanu. Nepieciešamības gadījumā atbalstu iedzīvotājiem var sniegt arī psihologs.

SPKC dati liecina, ka Daugavpilī trešdien reģistrēti 124 jauni saslimušie un 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits ir sasniedzis 958 iedzīvotājus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm