tv3.lv

Lielākas izredzes iegūt valsts kontroliera amatu ir Korčaginam un Irklim, lēš Saeimas kuluāros

Nākamnedēļ beigsies Valsts kontroles vadītājas Elitas Krūmiņas pilnvaras, un Saeimai jau drīzumā būs jāizvēlas starp trijiem pretendentiem uz šo amatu. Viņus šodien uzklausīja parlamenta komisijās.

Kandidātus valsts kontroliera amatam ir nominējušas trīs koalīcijas partijas. “Jaunie konservatīvie” amatā vēlas redzēt Valsts kontroles padomes locekli Ilzi Grīnhofu. “KPV LV” nominējusi Valsts kontroles padomes locekli Edgaru Korčaginu, bet “Attīstībai/Par!” uzskata, ka iestādei nepieciešama jauna elpa, tāpēc tā izraudzījusies Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētāju Rolandu Irkli.

Viņus šodien izvaicāja deputāti.

Saeimas Cilvēktiesību komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš valsts kontroles amata kandidātiem jautāja, kādēļ viņi vēlas pieņemt šā amata pienākumus.

“Man ir radusies pārliecība par savu spēju gan izvirzīt mērķus, sekmīgi nodrošinot šo mērķu sasniegšanu, arī iesaistīt, motivēt un aktīvi uz šo mērķu sasniegšanu virzīt arī kolektīvu,” apliecināja Valsts kontroles padomes loceklis Edgars Korčagins.

Tikmēr Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētājs Rolands Irklis, atbildot uz deputātu bažām, ka viņš varētu nebūt politiski neitrāls, ievēlēšanas gadījumā, sola pamest “Vienotību”, kurā jau gadiem aktīvi nedarbojoties. “Es droši vien, ka aicinātu ikvienu deputātu vērtēt manu darbību pēdējo desmit gadu laikā regulatorā kā padomes loceklim un kā priekšsēdētājam. Un es esmu pilnīgi pārliecināts, ka manā darbībā nav atrodama neviena rīcība, kur es rīkotos kādu šauru politisku interešu vārdā,” tā Irklis.

Savukārt Valsts kontroles padomes locekle Ilze Grīnhofa noraidīja kritiku, ka bailēs no revidentiem, valsts iestādes neieviešot dažādas inovācijas.  “Nevarētu gluži apgalvot, ka tās bailes no mums ir tādas lielas. Vismaz manā praksē tā nav. Jebkurā gadījumā to, ko varētu teikt, protams, attiecībā uz šīm inovācijām, tas, par ko mēs iestājamies, lai vienmēr būtu skaidrs rīcības plāns, ko mēs tieši vēlamies mainīt,” viņa teica.

Deputātus uzrunāja arī Elita Krūmiņa. Viņa skaidri lika saprast, ka par savu pēcteci amatā vēlas redzēt Grīnhofu vai Korčaginu.

“Tas nav tas laiks, kad jebkurš, respektīvi, nezinot šo drēbi, varētu uzreiz šajā ļoti īsajā laikā, kas ir viens valsts kontroliera pilnvaru termiņš – tie ir četri gadi -, spētu saprast un virzīt jau attīstības virzienā,” pārliecināta Krūmiņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lielāku skaidrību par nākamo potenciālo valsts kontrolieri varētu viest trešdiena, 13. janvāris, kad visas Saeimā pārstāvētās partijas sola izlemt, kuru kandidātu atbalstīt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm