tv3.lv

“Lielā Kristapa” nominante – grima māksliniece Zane Žilinska

24. janvārī 8:00

Atlicis tieši mēnesis līdz “Lielā Kristapa” kino balvas pasniegšanai, un šoreiz “900 sekundēs” stāstām par māksliniekiem, kuri parasti paliek kino laukumā aizkadrā, bet kino bez viņiem nevarētu tapt. Pusaudžu komēdijai “Tizlenes” nominācijas ir desmit kategorijās. Viena no tām ir grima māksliniecēm, kurā nominante ir arī grima māksliniece Zane Žilinska.

Filmā “Tizlenes” grims bija īpaši svarīgs. Tajā runa ir par meitenēm, kuras filmas sākumā atbilst filmas nosaukumam, bet stāsta gaitā pakāpeniski filmas galvenā varone kļūst stilīga. Stilīguma iespaidu uz ekrāna lielā mērā izdevās panākt nominētajai grima māksliniecei Zanei Žilinskai.

Zane Žilinska
grima māksliniece, nominēta “Lielā Kristapa” balvai

“Galvenajai varonei bija jāpanāk tāds kā progress, ka kļūst aizvien stilīgāka filmas gaitā. Tad mums bija tāda gradācija no nestilīgās, tizlās līdz superstilīgajai.”

Filmā bija jāpanāk sajūta, ka meitene it kā pati iemācās būt stilīga un saprot, kā krāsot grimu un ģērbties. Māksliniekiem nāca palīgā 90. gadu beigu jauniešu žurnāli.

“Sīrupu” žurnālu, “Labas”, “Manas”… režisore Marta Martinsone bija sakrājusi vērienīgu žurnālu atgriezumu krājumu.

Grimējot filmas ”Tizlenes” galveno varoni, “Lielajam Kristapam” nominētā Zane Žilinska izbaudīja profesionāli aizraujošu pieredzi.

Zane Žilinska uz aktrises plaukstu locītavām veidoja zirnekļu tīkla dziedzerus arī vienai no Latvijā tapušajām īsfilmām “Austrumeiropas Zirnekļsieviete”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Režisores Tīnas Zariņas “Austrumeiropas Zirnekļsievietē” grima māksliniece Zane Žilinska varēja labi izpausties sev mīļākajā plastiskā grima novirzienā. To atļaujas arvien vairāk jauno režisoru.

“Redzot, ka tas ir iespējams un, ka to var izdarīt labi, kvalitatīvi, tad viņi izvēlas iekļaut kaut ko tādu savās filmās,” stāsta grima māksliniece.

Zanei Žilinskai labi padodas aktieru novecošanas efekta izveidošana. Nesen viņa pabeidza darbu “Netflix” jaunā seriālā par dāņu narkobaronu “Nordic Narcos”. Tur viņa savas spēja varēja izpaust pilnā apmērā. Bija gan galvenais varonis jāredz dažādos vecumos, bija jāveido brūces, rētas un vēl dažādi reālistiski plastiskā grima efekti.

Zane Žilinska “Lielā Kristapa” balvai nominēta jau otro reizi. Iepriekšējā nominācija grima māksliniecei bija par darbu filmā “1906”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm