Līdz rudenim tiks izstrādātas pret jaunām mutācijām efektīvas Covid‑19 vakcīnas

Sagaidāms, ka septembrī Eiropā tiks apstiprinātas divas pielāgotās Covid-19 vakcīnas, kuras būtu pietiekami efektīvas arī pret jaunām vīrusa mutācijām, ceturtdien preses konferencē paziņoja Eiropas Zāļu aģentūra.

2022. gada 7. jūlijā 16:49

Līdz šim Eiropā apstiprinātas sešas Covid-19 vakcīnas, kuras iespējams izmantot primārajai vakcinācijai pret vīrusu. Taču, sagaidot, ka rudenī vīrusa izplatība varētu saasināties un līdz ar to vīruss varētu turpināt mutēties, pašlaik norisinās darbs pie divu veidu pielāgotām Covid-19 vakcīnām, kuras būtu pietiekami efektīvas arī pret jaunām vīrusa mutācijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vakcīnas jau ir izstrādātas, bet vēl norisinās aktīva pētniecība, lai izzinātu iespējamās blakusparādības, efektivitāti, tostarp pret smagu saslimšanu un arī garā Covid-19 attīstīšanos, vakcīnas iedarbību cilvēkiem dažādās vecuma grupās u. tml.

Tāpat pašlaik norisinās darbs pie rekomendāciju izstrādes ceturtajai Covid-19 vakcīnas devai. Sagaidāms, ka līdz ar pielāgoto vakcīnu apstiprināšanu Eiropas Zāļu aģentūra būs izveidojusi arī atkārtotās vakcinācijas ieteikumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm