tv3.lv

Līdz ārkārtējās situācijas beigām VID nepiedāvās iespēju klātienē iesniegt gada ienākumu deklarāciju

Līdz ārkārtējās situācijas beigām Valsts ieņēmumu dienests (VID) iedzīvotājiem nepiedāvās iespēju klātienē iesniegt gada ienākumu deklarāciju, komentējot tiesībsarga Jura Jansona aicinājumu, aģentūrai LETA pavēstīja VID pārstāvji.

2021. gada 2. martā 22:56

Līdz 6.aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā epidemioloģiskie ierobežojumi liedz apkalpot klientus klātienē, taču, uzlabojoties situācijai, VID sāks domāt par pakāpenisku klientu apkalpošanas centru atvēršanu apmeklētājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VID pārstāvji vērsa uzmanību, ka tad, ja gada ienākumu deklarācija nav jāsniedz obligāti, to var izdarīt trīs gadu laikā, bet, pat ja ir jāsniedz obligāti, tad to var izdarīt trīs mēnešu laikā, proti, līdz 1.jūnijam.

Patlaban VID rekomendē un aicina izmantot elektroniskos pakalpojumus, jo tādā veidā iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, tajā jau automātiski ielasās visi VID rīcībā esošie dati un aprēķinās atmaksājamā vai piemaksājamā summa, līdz ar to process ir vienkāršāks, un mazinās manuāli veicamos aprēķinos sastopamās kļūdas.

Taču, ja neizdodas rast veidu, kā iesniegt gada ienākumu deklarāciju elektroniski, deklarācijas veidlapas var izdrukāt, aizpildīt un nosūtīt pa pastu, skaidroja VID pārstāvji.

Veidlapas atrodamas VID oficiālajā interneta vietnē “www.vid.gov.lv”. Tur speciāli izveidotā sadaļā “Deklarācija 2020” ir publicēti arī dažādi informatīvie materiāli, kas palīdzēs deklarāciju iesniedzējiem – infografikas, video instrukcijas, atbildes uz biežāk uzdotiem jautājumiem.

VID pārstāvji atgādināja, ka deklarācijā viens otra attaisnotos izdevumus var deklarēt vienas ģimenes locekļi – tā cilvēks var deklarēt izdevumus par saviem vecākiem, vecvecākiem, bērniem, mazbērniem, kā arī brāļiem/māsām ar pirmās un otrās grupas invaliditāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai atbalstītu iedzīvotājus, kuri nav pārliecināti par savām digitālajām prasmēm vai vēlas uzzināt vairāk par gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanu Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS), 9.martā notiks bezmaksas tiešsaistes seminārs “Gada ienākumu deklarācija elektroniski: kā atgūt pārmaksātos nodokļus”. Piedalīties tajā var jebkurš interesents, iepriekšējā pieteikšanās nav nepieciešama.

Lasi vēl: 

Jau ziņots, ka tiesībsargs Juris Jansons vērsies VID, lūdzot rast epidemioloģiski drošas iespējas cilvēkiem gada ienākuma deklarācijas VID iesniegt papīra formā.

Tiesībsarga birojā skaidroja, ka Covid-19 pandēmijas laikā cilvēku interesi pēc minētā pakalpojuma nemazinās. Tomēr, kā izskanējis medijos, VID klientu apkalpošanas centri saistībā ar Covid-19 pandēmiju ir slēgti, klienti klātienē ierasties nevar, tādēļ gada ienākuma deklarācijas klātienē iesniegt nebūs iespējams. Cilvēki tiek aicināti to darīt Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) vai izmantot šo iespēju trīs gadu laikā.

Pēc tiesībsarga paustā, no vienas puses, ir saprotams VID lēmums slēgt klientu apkalpošanas centrus. Līdzīgi Covid-19 pandēmijas apstākļos ir rīkojušās arī citas valsts iestādes, pauda tiesībsargs. Tomēr, no otras puses, nav pareizi uz nenoteiktu laiku atstāt bez tik nozīmīga pakalpojuma vairākus desmitus tūkstošus to nodokļu maksātāju, kuriem nav ne iespēju, ne prasmju iesniegt gada ienākumu deklarāciju ar EDS starpniecību. Šiem nodokļu maksātājiem tāpat kā tiem, kam ir iespējas un prasmes izmantot internetu, ir vienlīdzīgas tiesības iesniegt gada ienākumu deklarāciju jau martā.

Tiesībsargs ir nosūtījis vēstuli VID ar aicinājumu rast saprātīgus, epidemioloģiskās drošības prasībām atbilstošus risinājumus, kā nodrošināt nodokļu maksātāju tiesības iesniegt gada ienākumu deklarāciju papīra dokumenta veidā, kā arī sniegt sabiedrībai skaidri saprotamu informāciju par attiecīgajiem risinājumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm