tv3.lv

Līdz 7.februārim iedzīvotāji ar simptomiem vēl varēs nodot Covid‑19 analīzes bez ārsta nosūtījuma

Veselības ministrija (VM) lēmusi līdz 7. februārim pagarināt termiņu, līdz kuram iedzīvotāji ar simptomiem varēs nodot Covid-19 analīzes bez ārsta nosūtījuma ar nolūku saglabāt iespēju iedzīvotājiem, kuriem ir saslimšanas simptomi, laikus veikt Covid-19 analīzes, informēja VM.

2021. gada 24. janvārī 19:00

Ja cilvēkam ir parādījušies slimības simptomi – akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums un citi, Covid-19 testu var veikt arī bez ārsta nosūtījuma, iepriekš piesakoties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt cilvēki, kuri atgriezušies Latvijā no Apvienotās karalistes vai Dienvidāfrikas Republikas, testu var veikt arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā jaunā koronavīrusa straujo izplatību šajās valstīs.

Vienlaikus nosūtījumu uz Covid-19 analīzēm pacientam izsniedz arī ģimenes vai ārstējošais ārsts. Situācijās, ja tests jāveic steidzami, ārsts to norāda nosūtījumā.

Veselības ministrija arī atgādina, ka testa veikšana pirms ārzemju brauciena ir maksas pakalpojums.

Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties, zvanot pa tālruni  8303 centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai pa telefonu 8330 – Centrālajai laboratorijai. Var zvanīt arī uz E. Gulbja laboratoriju pa tālruni 67801112, uz MFD Laboratoriju – pa telfonu 66164606, uz NMS Laboratoriju – pa telefonu 67144015 vai uz valsts zinātnisko institūtu “BIOR” (“BIOR”), spiežot numuru 28369560.

Covid-19 analīžu nodošanai elektroniski var pieteiktiesRīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mājaslapā, E. Gulbja laboratorijas mājaslapā, Centrālās laboratorijas mājaslapā, MFD Veselības grupas mājaslapā un “BIOR” mājaslapā.

Analīžu nodošanas vietas un informāciju par katru no tām iespējams atrast interaktīvā kartē “COVID-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Covid-19 analīžu rezultāti pieejami E-veselības portālā, kā arī analīžu pakalpojumu sniedzēju mājaslapās. Lai rezultātus aplūkotu E-veselībā, jāatver interneta pārlūkprogrammā adrese www.eveseliba.gov.lv, jāizvēlas “Pieslēgties” un “Iedzīvotājs”. Pēc autorizēšanās sistēmā analīžu rezultātu paziņojums būs skatāms sadaļā “Mani rezultāti”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm