Levits pieļauj pārejas periodu noteikšanu likumā par vakcināciju pret Covid‑19

Valsts prezidents Egils Levits atbalsta Saeimā izskatāmo likumu, kas paredz nosacījumus saistībā ar vakcināciju pret Covid-19, vienlaikus pieļaujot, ka tajā varētu noteikt papildu pārejas periodus.

2021. gada 13. augustā 11:43

Kā pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) sacīja Levits, valstij ir uzdevums un pienākums apkarot pandēmiju. Levits uzsvēra, ka tas ir pamatmērķis un viens no galvenajiem pasākumiem ir vakcinācijas aptveres paplašināšanai, lai pēc iespējas vairāk cilvēku būtu vakcinēti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa ieskatā, valdības pasākumi atbilst tam pašam principam un tiem pašiem mērķiem kā citur ES, tāpēc likums, kas saistīts ar vakcināciju pret Covid-19, būtu jāpieņem, taču, iespējams, varētu runāt par kādiem pārejas periodiem, kurus noteiktās situācijās varētu pagarināt, bet pamatmērķis – vakcinācijas aptveres paplašināšana – ir jāsasniedz.

“Tas ir gan valstības, gan valsts, gan arī sabiedrības kopējais uzdevums, lai pandēmiju ierobežotu un lai no tās neciestu nedz ekonomika, nedz cilvēki,” sacīja amatpersona.

Runājot par vakcināciju pret Covid-19, Ministru prezidents aicināja iedzīvotājus atcerēties, ka mēs neesam viens otram pretinieki un nevajadzētu sevi dalīt atbalstītājos un neatbalstītājos, jo cīņa notiek ar vienu un to pašu – bīstamo vīrusu, kas turpina dažādos veidos pārveidoties, padarīdams sevi vēl bīstamāku cilvēku veselībai un dzīvībai.

Lasi vēl:

Kariņš norādīja, ka pēc dažām nedēļām darbību varētu atsākt mācību iestādes. Premjers uzsvēra, ka valdība dara un darīs visu, lai nodarbības varētu noritēt klātienē un tā arī turpināt visa mācību gada garumā, kā tas pienāktos, lai skolēni varētu iegūt vislabāko izglītību.

“Mums jārada skolās droša vide. Pārējiem, kas vairs nav skolēni, ir pienākums domāt ne tikai par sevi, bet arī par saviem kaimiņiem, radiem, draugiem un, kā mēs varam sevi un savus bērnus pasargāt, lai jaunatne varētu mācīties skolās un lai vecākā paaudze neslimotu un nenonāktu slimnīcās,” sacīja Kariņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministru prezidents uzsvēra, ka nekas nav mainījies un vīruss ir potenciāli nāvējošs. Viņš vērsa uzmanību uz to, ka iedzīvotāji zina, kā var pasargāties un atliek tikai vakcinēties.

Kā ziņots, Saeima konceptuāli atbalstījusi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projektu, kas paredz noteikt, ka pēc 1.oktobra darba devējam būs tiesības atlaist darbiniekus, kas nebūs ieguvuši Covid-19 drošības sertifikātu, kas apliecina vai nu vakcinēšanās, vai izslimošanas faktu.

Likumprojekts paredz obligātu Covid-19 sertifikāta prasību veselības aprūpes, ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās un izglītības jomā strādājošajiem.

Ja vēlāk augustā vai septembrī likums tiks pieņemts arī galīgajā lasījumā, tad opozīcijas pārstāvji plāno vākt 34 deputātu parakstus, lai uz laiku apturētu likuma izsludināšanu un mēģinātu panākt tā nodošanu izlemšanai referendumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm