tv3.lv

Levits: ne visās situācijās valsts vai pašvaldības var ātri reaģēt un palīdzēt, tāpēc sabiedrībā ir svarīgi brīvprātīgie

Ne visās situācijās valsts vai pašvaldības iestādes var ātri reaģēt un palīdzēt, tāpēc sabiedrībā ir svarīgi brīvprātīgie, savā uzrunā Starptautiskajā brīvprātīgo dienā, 5.decembrī, pauda Valsts prezidents Egils Levits.

2020. gada 5. decembrī 17:54
Valsts prezidents Egils Levits

“Brīvprātīgā darba veicēji izprot un savā dzīvē tiešā veidā īsteno Satversmē ietvertos sociālās atbildības principus. Tas ir īpaši svarīgi šodien, kad mēs Latvijā līdz ar citām pasaules valstīm dzīvojam cauri Covid-19 krīzei. Ne visās situācijās valsts vai pašvaldības iestādes var ātri reaģēt un palīdzēt. Tāpēc svarīgi, ka mūsu sabiedrībā ir brīvprātīgie, kuri spēj uzņemties atbildību, pašorganizēties un darboties līdzcilvēku labā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Levits atgādināja par pavasarī iezveidoto brīvprātīgo kustību pārtikas piegādei senioriem viņu mājvietās. “Aicinu ikvienu apdomāt arī tagad, vai līdzās nav kāds, kuram vajadzīga palīdzība. Varbūt tas ir cilvēks ar īpašām vajadzībām, vientuļā mamma ar maziem bērniem, mazturīgs kaimiņš, kuram mūsu atbalsts var izrādīties būtisks,” pauda Valsts prezidents.

Viņš arī uzsvēra, ka patlaban ir īpaši jāpiedomā, kā sniegt palīdzību esošo ierobežojumu apstākļos, neapdraudot sevi un palīdzības saņēmēju.

Tāpat Valsts prezidents atgādināja, ka brīvprātīgais darbs dažādās formās un dzīves jomās ir pastāvējis vienmēr. No līdzdalības kultūras un izklaides pasākumu rīkošanā līdz pacientu aprūpei slimnīcās. No sava laika un enerģijas ziedošanas tiem, kuriem dzīvē mazāk veicies, līdz apkārtnes sakopšanai.

“Dažādas var būt brīvprātīgā darbā izpausmes. Tomēr kopīgs ir viens – patiess emocionāls gandarījums un apziņa, ka izdarīts kas labs. Brīvprātīgi iesaistoties sabiedriskajās norisēs un palīdzot citiem, mēs kļūstam labāki paši un uzlabojam mūsu valsts dzīvi,” atgādināja Levits.

Valsts prezidents sveica Starptautiskajā brīvprātīgo dienā, līdz ar labu veselību novēlot sekmes brīvprātīgo turpmākajos darbos, kas, kā viņš norāda, nešaubīgi būs ļoti vajadzīgi. Tāpat Levits pateicās brīvprātīgajiem par darbu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm