tv3.lv

Levits: 4000 dienā pret Covid‑19 vakcinēto skaits ir labs, taču vienlaikus absolūti nepietiekams

4000 diennaktī pret Covid-19 vakcinēto cilvēku skaits ir labs, taču vienlaikus absolūti nepietiekams, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pauda Valsts prezidents Egils Levits.

2021. gada 1. martā 8:55

Valsts prezidents pauda, ka, viņaprāt, Vakcinācijas projekta birojs jau ir “šo to izdarījis”, taču paveiktā apjoms vēl nav pietiekams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Līdz šim lielākais vienā diennaktī pret Covid-19 vakcinēto cilvēku skaits sasniedza 4000, kas ir labi, bet absolūti nepietiekami,” tāpat atzina Levits, uzsverot, ka ir jādomā par iedzīvotāju masveida vakcināciju, kas ārkārtējā situācijā ir kaut kas pilnīgi cits nekā katru rudeni pie ģimenes ārstiem vakcinēties pret gripu.

Prezidenta ieskatā, Latvijā jāņem piemēros no valstīm, kur šāda masveida vakcinācija jau notiek, turklāt masveida vakcinācijas plānošanai jānotiek jau tagad, jo tieši masveida vakcinācija ļaus paglābties no pandēmijas postošajām sekām. Levits pastāstīja, ka, piemēram, Kauņas ledushalle ir pārvērsta par vakcinācijas centru, dienā poti tajā saņemot pat 6000 cilvēku. “Tie ir paraugi, uz ko jātiecas,” piebilda amatpersona.

Levits uzskata, ka Latvijā pagaidām ir pāragri runāt par papildu iespējām personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19, kā tas paredzēts citās valstīs. Viņaprāt, par to būtu iespējams runāt vien tad, kad Latvijā pieejamo vakcīnu apjoms un vakcinācijas ātrums būs tāds, ka ikviens, kurš vēlēsies, varēs saņemt poti pret koronavīrusu.

ziņots, brīvdienās vakcinācijas temps ir samazinājies – salīdzinoši līdz šim intensīvākās vakcinēšanas dienās Latvijā ir tikuši sapotēti vairāk nekā 4000 cilvēku.

“Gribu pabrīdināt, ka nedēļas nogalē vakcinācijas temps samazināsies,” vēl pirms nedēļas nogales tvītoja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), vienlaikus solot, ka “nedēļas plānu 7×2000 izpildīsim”. Šie rādītāji bija sasniegti jau tvītošanas brīdī, bet kopumā pagājušajā nedēļā veikti ap 16 000 pošu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši 45 049 cilvēki, bet abas devas – 17 016 cilvēki. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021.gada 1.janvārī provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši nepilni 2,4% iedzīvotāju, bet abas – 0,9%.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm