tv3.lv

Lēdurgā sākusies ielīgošana ar pamācībām siera siešanā un vainagu pīšanā

Kamēr daļa iedzīvotāju vēl tikai gatavojas Jāņu svinībām, kārtīga ielīgošana jau šovakar norit Lēdurgā. Tur pulcējušies folkloras kolektīvi, amatnieki un daž ne dažādu saulgriežu tradīciju pārzinātāji, kuri gatavi ar savām zināšanām dalīties ar ikvienu līgotāju, vēsta TV3 Ziņas.

Lēdurgas dendroparkā saulgriežu pasākums norit jau pāris stundas un, lai gan tur jau ir gan amatnieki, gan folkloras kopu priekšnesumi, tāpat zāļus sievas ar savām pamācībām, vakara kulminācija ir tikai priekšā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turpmāko stundu laikā Lēdurgas dendroparkā ikviens varēs gan uzpīt ozola vai pļavu ziedu vainagu, veidot augu vītenes, ar ko rotāt mākokli vai svētku galdu, ja svinēt plānots rīt.

Tāpat var apgūt siera siešanas māku un, ja vien būs spēks, rīt no rīta vēl paspēt iesiet sieru savam svētku galdam.

Ledurgā svinēšana, sadancošanās un sadziesāšanās plānota līdz pat rīta gaismai. Un, ja arī kādu brīdi būs tumšāks, gaismas netrūks, jo būs gan ugunskuri, gan uguns plostu laišana Aģes upē un citas aktivitātes.

Orientējas izglītības jautājumos un labprāt dodas atspoguļot notiekošo reģionos, jo ir pārliecināts, ka stāstīt par dzīvi ārpus Rīgas ir būtiski.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm