tv3.lv

“Latvijas zaļā punkta” direktors: iedzīvotāji aizvien vairāk domā, kā videi draudzīgāk dzīvot

26. janvārī 13:00

Latvijas iedzīvotāji aizvien vairāk domā, kā dzīvot videi draudzīgāk, bet praktiski pie tā arvien ir jāpiestrādā, intervijā “900 sekundēm” sacīja AS “Latvijas zaļais punkts” direktors Kaspars Zakulis.

Komentējot no šā gada 1.jūlija būtiski pieaugušo minimālo mērķu izpildi elektronisko un elektroierīču savākšanai, viņš teica, ka mērķis palielināt šāda veida savācamo atkritumu apmēru par 17 tūkstoši tonnu tehnikas, ir ļoti grūti sasniedzams. Cilvēki Latvijā nelabprāt šķiras no vecās elektronikas ar domu, ka varbūt kādreiz noderēs.

Vienlaikus viņš pozitīvi novērtēja, ka cilvēku, kas domā par vidi, skaits gan ik gadu pieaug.

Komentējot izaicinājumus depozīta sistēmas kontekstā, viņš teica, ka noglabāšanas atkritumu tarifu pieaugums veicinās šķirošanu. Tomēr par 2% no sašķirotajiem atkritumiem līdz ar tās ieviešanu samāksim ar lielām izmaksām.

Viņš arī pastāstīja, ka pieaugošo elektroenrģijas cenu dēļ cilvēki arvien vairāk nelegāli izmanto atkritumu eļļas nelegālu apkurē, kas nodara kaitējumu videi. Latvijā ik gadu pārdod aptuveni 15 000 smēreļļu, kas teorētiski būtu bijis jāsavāc un jānodod pārstrādei, jo satur daud kaitīgu vielu, taču eļļa labi deg. Tāpēc sludinājumu portālos var nopirkt krāsnis, kuru kurināšanai var izmantot atkritumu eļļas, kas nereti nonāk vidē kā kancerogēnās vielas.

Viens no variantiem, kā risināt iepriekš minēto problēmu, ir legalizēt to lietošanu, kas kā atkritumi ir atjaunojamais resurss. Jāļaut lietot sertifikāciju saņēmušas, rūpnieciski izgatavotas krāsniņas, jāveic uzskaita un kontrole. Otrs variants ir oficiāli aizliegt lietot šādu kurināmo un likt aizstāt to ar akcizēto eļļu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm