tv3.lv

Latvijas tūristu nāve Tatros: ko mācīties no šīs traģēdijas?

Traģiski beigusies Latvijas tūristu pastaiga Slovākijas Tatros. Nedēļas nogalē divas sievietes nomaldījušās no grupas un glābējiem nav izdevies viņas operatīvi sameklēt. No rīta viņas atrastas nosalušas. Tūrisma aģentūra Impro, kas organizēja braucienu, uzskata, ka traģēdija notikusi, jo sievietes aizgājušas uz pretējo pusi. Tikmēr pieredzējuši alpīnisti uzskata, ka notikušā vainojami pārgājiena organizatori.

2015. gada 28. septembrī 22:30

Traģēdija notikusi tūristu ļoti iecienītā Slovākijas Tatru taku maršrutā, netālu no Stary Smokovec pilsētas. Tūristu grupa 39 cilvēku sastāvā kopā ar gidi kalnos devušies no rīta kāpšanai piemērotos laika apstākļos. Kopā apskatīti ūdenskritumi un tad grupa sadalījusies – vieni turpat izmetuši nelielu loku, paēduši un devušies lejā, bet 15 cilvēki kopā ar gidi kāpuši augstāk kalnos. Vietā, kur kāpšana palikusi grūta, strauji pasliktinājušies laika apstākļi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kalnu namiņā tika pieņemts lēmums griezties atpakaļ. Kamēr gide gaidījusi, kamēr sataisās ģimene ar mazu bērnu, pārējā grupa jau sākusi kāpt lejā. Tas, ka 2 sievietes pazudušas, atklājies tikai lejā – autobusā. Pulkstenis tad rādījis 6 vakarā. Par notikušo informēti glābēji, kas sākuši meklēšanu. Tomēr sievietes atrastas tikai no rīta – nosalušas.

Naktī uz svētdienu kalnos pūtis stiprs vējš un temperatūra noslīdējusi līdz -3 grādiem. Abas bojāgājušās ir vecumā starp 60 un 70 gadiem. Pieredzējuši kalnos kāpēji uzskata, ka šādai traģēdijai nevajadzēja notikt, ja būtu ievērotas instrukcijas. Pēteris Kūlis arī uzsver, ka dodoties kalnā ar grupu vajadzīgi vairāki pavadoņi, kas mūsdienās tūrisma kompāniju peļņas nolūkos ne vienmēr tiek nodrošināti. Ceļojuma organizators bojāgājušo tuviniekiem plāno piedāvāt materiālo palīdzību, kā arī izsaka līdzjūtību.

Skaties video:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm