tv3.lv

Latvijas tiesneši vērtē padarīto

Latvijas tiesnešiem, kuri šonedēļ pulcējās uz savu ikgadējo konferenci, bija par ko runāt – gan to, kā veicies ar pašu pirms četriem gadiem izveidotās tieslietu padomes darbu, gan to, kā uzlabot savu ikdienas darbu rakstot spriedumus.

2014. gada 7. septembrī 20:52

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā kā pēdējos gados gana bieži uz atsevišķiem tiesnešiem kritušas aizdomas par tādiem lēmumiem maksātnespējas lietās, kas gandrīz zem ūdens pagrūduši lielus uzņēmumus, Temīdas kalpiem tika doti skaidri mājieni.

“Godātie tiesneši, Satversmē noteiktā tiesnešu neatkarība nenozīmē, ka tienesis nav atbildīgs par sava darba kvalitāti. Tiesnesis nav privileģēts savās interesēs. Tiesas tiek finansētas no nodokļu maksātāju līdzekļiem un sabiedrībai ir tiesības prasīt, lai tiek nodrošinātas likumā noteiktās prasības un tiesiskās intereses,” uzrunā pauda Saeimas deputāte Ilma Čepāne.

Lai gan ne uz vienu ar pirkstu rādīts netika, vēstījums skaidrs: palieciet neredzīgi uz dažādām iegribām vai maldīgām interesēm. Čepānes kundzei nevar nepiekrist, vārdi ir skaisti un pareiz. Taču, kaut arī viņa pati vēlēšanās nekandidē, toties viņas pārstāvētā partija gan. Turklāt ar lielām ambīcijām turpināt vadīt valsti, šajos vārdos jaušams tāds kā priekšvēlēšanu patoss. Vēl jo vairāk, sabiedrībai labpatiktu no likumdevēja pārstāvja, kurš pēdējos četrus gadus ir vadījis Saeimas Juridisko komisiju, dzirdēt nevis fakta konstatāciju par to, ka viss ir slikti, bet gan kas tieši ir izdarīts, lai nebūtu tā, kā tas diemžēl ir.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm