tv3.lv

Latvijas tiesībsargājošās iestādes šogad ierosinājušas 102 kriminālprocesus par naudas atmazgāšanu

Tiesībsargājošās institūcijas šogad sešos mēnešos par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju ierosinājušas 102 kriminālprocesus, kas ir par 19 lietām vairāk nekā pērn identiskā laika posmā, liecina Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) informācija.

2019. gada 27. septembrī 7:20

55% no šogad ierosinātājiem kriminālprocesiem ir par autonomiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas nodarījumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šogad arī pieaudzis arī kriminālvajāšanai nodoto kriminālprocesu skaits – 2019. gada pirmajā pusgadā tie bija 27 kriminālprocesi par 40 noziedzīgiem nodarījumiem. Salīdzinot – 2018. gada pirmajā pusgadā kriminālvajāšanai nodoti astoņi kriminālprocesi par astoņiem noziegumiem.

Šogad Latvijā visizplatītākie predikatīvie noziedzīgie nodarījumi, kuru rezultātā iegūtie līdzekļi vēlāk tiek legalizēti, ir noziedzīgi nodarījumi nodokļu jomā un tautsaimniecībā, krāpšanas un kukuļošanas.

Šogad sākti 22 kriminālprocesi par izvairīšanos no skaidras naudas deklarēšanas jeb pārvadāšanu pāri Latvijas robežai. Tas ir par 90% vairāk salīdzinājumā ar 2018.gada pirmo pusgadu.

Lai uzlabotu finanšu noziegumu apkarošanas efektivitāti un nodrošinātu ātru un koordinētu abpusējās informācijas apmaiņu, 2019. gada pirmajā pusgadā notikušas 35 publiskās privātās partnerības tikšanās. Iesaldēto līdzekļu apjoms lietās, kur notikušas publiskās privātās partnerības sanāksmes, ir aptuveni 49 miljoni eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm