tv3.lv

Latvijas rietumos apgrūtināta braukšana; daudz bīstamu situāciju uz ceļa un avāriju

21. janvārī 19:40

Arī uz Latvijas ceļiem stiprā vēja, sniega un apledojuma dēļ šī diena izvērtās ļoti bīstama – notika desmitiem avāriju, un ir viens bojāgājušais. Arī TV3 Ziņu filmēšanas grupa uz Liepājas šosejas kļuva par lieciniekiem trīs avārijām pēc kārtas.

Pamatīgā sniegputeņa un vēja dēļ dramatiska situācija uz Latvijas ceļiem, sevišķi Kurzemes pusē, kur noticis ļoti daudz avāriju.


Kā redzams, uz šosejas tikko kā notikusi avārija, divas automašīnas frontāli sadūrušās. Līdzīga situācija uz daudziem Kurzemes ceļiem bija vērojama vairāku stundu garumā.

Pusdienlaikā uz Liepājas šosejas trīs avārijas pēc kārtas. Neliels sastrēgums veidojās vietā, kur policija uz laiku apturēja satiksmi, divi vieglie auto sadūrušies frontāli. Nedaudz tālāk grāvī iebraucis satiksmes autobuss, tālāk – vēl viens autobuss nobraucis no ceļa. Daudzviet ceļi apledojuši. Vējš pamatīgs, un, lai gan ceļi izskatās tīri, brīžiem izveidojas pamatīgas sniega sabiezējumi, kas ir īpaši bīstami.

To apliecina arī kāds netālu no avāriju vietām sastapts vietējais iedzīvotājs, kas vēlējās palikt anonīms.

“Cik esmu redzējis, Liepājas šoseja ir šausmīgi aizputināta. Tur tie lielie lauki. No Piņķiem līdz Lāčiem – vienkārši šausmas! Nu pilnīgi tādi pauguri sadzīti!” norāda vietējais iedzīvotājs.

Uz Tallinas šosejas pie Ādažiem šorīt no ceļa nobraucis satiksmes autobuss. Šajā negadījumā ir pieci cietušie, no kuriem viens nogādāts slimnīcā.

Jelgavas novada Cenu pagastā uz autoceļa Rīga-Jelgava smagais spēkrats sadūrās ar vieglo auto, kā rezultātā bojā gāja vieglā automobiļa vadītāja.

Agrita Vītola
VUGD pārstāve:

“Saņēmām izsaukumu Jelgavas novada Cenu pagastā, kur bija kravas un vieglās automašīnas sadursme, šeit cietis viens cilvēks, kuru vajadzēja atbrīvot, tika atvienotas arī avarējušo mašīnu akumulatora klemmes. Vēl viens notikums Jelgavas novada Ozolnieku pagastā, kur bija nepieciešams atvienot akumulatoru klemmes.”

Laikapstākļi drīzumā būs vadītājiem draudzīgāki, uzsver Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Laura Krūmiņa
LVĢMC Prognožu nodaļas vadītāja

“Te tā snigšanas intensitāte būs krietni vien mazāka. Ja skatāmies uz sestdienu, pa dienu vietām turpinās snigt, bet kopumā snigšanas intensitāte būs samērā neliela, skatoties no šīsdienas perspektīvas, dzeltenā līmeņa brīdinājumi netiks sagatavoti.”

Policija aicina autovadītājus būt uzmanīgiem un izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu. Temperatūras izmaiņu dēļ ceļi tomēr var būt apledojuši, modrību zaudēt nedrīkst.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm