Latvijas Radio darbinieki sašutuši par zemajām algām; valdi NEPLP "izsauks uz paklāja"

Pasaulē šodien svin Starptautisko radio dienu, tikmēr Latvijas Radio tā pienākusi drūmās noskaņās. Gandrīz desmit gadus žurnālistiem doti tukši solījumi par algas pieaugumu, un tagad vadzis ir lūzis – ja netiks rasta iespēja algas pacelt, viņi pieļauj protesta akcijas un klusumu ēterā. Radio šefs no jautājumiem vairās, tikmēr mediju uzraugi šonedēļ sagaida, ka valde piedāvās situācijas risinājumu.

2017. gada 13. februārī 21:58

2008. gadā Latvijas Radio darbinieki ekonomiskās krīzes dēļ piekrita solidarizēties ar citām valsts iestādēm un samazināt algas par 12%. Turklāt vairums apņēmās vienu mēnesi gadā strādāt bez algas, lai tikai Radio nenonāktu līdz bankrotam. Daudziem algas joprojām saglabājušās samazinātas, un darbinieki ir aizvainoti. Salīdzinot ar citu valsts iestāžu darbiniekiem, ziņu dienestā strādājošo algas ir krietni mazākas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vecākie, jaunākie referenti uz rokas saņem par diviem, trim simtiem vairāk. Bet ziņu darbinieki ir tie, kam jāuzrauga valsts pārvaldes, politiķu darbs. Sanāk tā, ka uzraudzītāji, mediji, ir lauvas tiesu zemāk atalgoti kā uzraugāmie,” saka LR Ziņu dienesta darbinieks Edgars Kupčs.

Radio žurnālistus satrauc arī valdes rīcība, – valde neliekoties ne zinis par darbinieku algu problēmu.

“Strādājot divus gadus, ar darbiniekiem valde runājusi precīzi divas reizes, taču par algu šajās reizēs runāts nav, nav arī solījumu, jo nav politiskā atbalsta,” stāsta Kupčs.

Vadība sola meklēt problēmām risinājumu, un lielāka skaidrība varētu būt pēc divām dienām, kad Radio valdei būs jāiet par saviem nākotnes plāniem un darbinieku neapmierinātību atskaitīties pie mediju uzraugiem NEPLP, kas nesen ievēlēti jaunā sastāvā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm