Latvijas oficiālā dāvana pāvestam Franciskam būs īpašs Indriķa Hronikas sējums

Pāvestam Franciskam vizītes laikā Latvijā tiks dāvināts īpašs Indriķa Hronikas sējums, informē Valsts prezidenta kanceleja.

2018. gada 23. septembrī 11:06

Kancelejā skaidroja, ka atbilstoši protokolam, pāvestam tiekoties ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, notiks oficiālo dāvanu apmaiņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par Latvijas Republikas oficiālo dāvanu pāvestam Franciskam ir izvēlēts īpašs 1993.gada Indriķa Hronikas izdevums, kas izdots laikā pēc neatkarības atjaunošanas un skaidro mūsu tautas vēsturi – latviešu saknes. Šis Indriķa Hronikas izdevums kā saturiski, tā arī dizainā iemieso pārmaiņas gan sabiedrības vērtībās, gan arī tehnoloģijās, norādīja kancelejā.

Indriķa Hronika ir unikāls vēstures avots ne tikai Latvijai, bet visai kristīgajai pasaulei, jo atspoguļo laiku, kad tagadējās Latvijas un Igaunijas teritorijā ienāca kristietība – Livonijas pirmsākumu.

Šī dāvana īpaša ir arī ar to, ka tās sējumu darinājusi māksliniece Ilizane Grīnberga. Māksliniece grāmatas dizainu veidojusi, ietekmējoties no Romānikā un agrajos viduslaikos iedibinātā Kodeksa grāmatsējumu tradīcijas, kas aizstāja pergamenta ruļļus un vaska plāksnītes.

Iesiešanai izmantots Latvijas ozolkoks un nekrāsota, dabīgas mieces teļāda. Grāmatas muguriņas raksta vadmotīvs ir koncentrisks aplis, kas Romānikā apzīmēja iekšupvērstu skatienu.

Vējonis pāvestam Franciskam ir sarūpējis arī privātu dāvanu. Zinot to, ka pāvests jaunībā bija iemīļojis komponista Sergeja Prokofjeva mūziku, Valsts prezidents pāvestam pasniegs ierakstu CD formātā ar latviešu diriģenta Marisa Jansona interpretāciju par Prokofjeva daiļradi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jansons 2017.gadā tika nominēts “Grammy” balvai kategorijā “Labākais orķestra sniegums” par Prokofjeva Piektās simfonijas ierakstu kopā ar Karalisko “Concertgebouw” orķestri. Mūzikas ierakstam klāt ir pievienots arī slavenā latviešu diriģenta personisks, ar roku rakstīts novēlējums.

Jau ziņots, ka pāvests Francisks Rīgā ieradīsies 24.septembrī, viņa sagaidīšanas ceremonija notiks pie Rīgas pils.

Pēc tam pāvests tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Latvijas augstākajām amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem. Tam sekos ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa un ekumēniska tikšanās Rīgas domā, kur paredzēta arī pāvesta Franciska uzruna.

Pāvests Rīgā apmeklēs arī Rīgas Svētā Jēkaba katedrāli. Pirms došanās uz Aglonu pāvests pusdienos ar bīskapiem.

Aglonas bazilikā norisināsies svētā mise, kurā plānota Franciska homīlija. Pāvesta vizīti noslēgs atvadīšanās ceremonija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā vēstīts, pāvests Francisks sestdien īsi pēc plkst. 11.00 ar lidmašīnu ieradies Viļņas lidostā, uzsākot vairāku dienu vizīti Baltijas valstīs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm