tv3.lv

Latvijas (ne)veselīgā jaunatne: kāds vienmēr atradīs iespēju, kā “izšmaukt” no sporta stundām

Virspusēja un spontāna – tie ir tikai daži no apzīmējumiem, kurus izvēlas pedagogi, raksturojot izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska izteikto priekšlikumu par divām nedēļām pagarināt mācību gadu. Kāpēc tā?

2016. gada 21. martā 20:29

Vasaras brīvlaiks skolēniem ir teju svēts, un viņi nav gatavi tā saīsināšanai. Tāds noskaņojums valda arī Rīgas Juglas vidusskolā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pavasarī jau ir grūti nosēdēt skolā, un, ja vēl vasarā sēdētu, tās stundas būtu neproduktīvas, jo ir grūti koncentrēties – karstums un sajūta, ka vajag būt brīvam,” teic Rīgas Juglas vidusskolas 10. klases skolniece Asnate. Strādāšana ar bērniem vasarā prasa pavisam citādākas darba metodes, saka arī skolas direktore.

“Mēs esam tomēr savā ziņā ziemeļos, un mums ir samērā maz saules, un jūnijā mēs, jau strādājot ar skolēniem ar pagarināto mācību gadu, jau domājam par alternatīvām mācību formām, jo darbs klasē kā mācību stundā nav vairs efektīvs,” saka Rīgas Juglas vidusskolas direktore un Latvijas Izglītības vadītāju arodbiedrības viceprezidente Aija Melle.

Viņa kritizē arī ideju par papildu trešo sporta stundu nedēļā un veselības mācības ieviešanu. Trešās sporta stundas vietā skolēni jau patlaban varot apmeklēt dažādus fizisko aktivitāšu pulciņus, bet veselības mācībā apskatāmās tēmas esot iekļautas citos priekšmetos. Te nepieciešama dziļāka pieeja, iesaistot arī vecākus, norāda Melle.

“Tie skolēni, kuri izvairās no sporta, viņi izvairīsies no trim sporta stundām. Ja mēs atceramies bulciņu epopeju, tad reizēm ir tādi kuriozi, ka vecāki bērniem čipsus klāt pieved. Ir jāmāca gan vecāki, gan paši bērni,” viņa skaidro.

Ar bažām tikko kā izskanējušās idejas uztver arī Juglas vidusskolas direktora vietniece Ieva Gaņģe. Jau tagad ar normatīvajiem aktiem skolēniem atļautās mācību slodzes sasniedz maksimumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Juglas vidusskola vairākas reizes pretendējusi uz galvaspilsētas sportiskākās skolas titulu, tomēr sporta skolotāji ideju par papildu stundu nedēļā uztver ar daļējām emocijām – fiziskās aktivitātes vajag, taču tām nepieciešama arī atbilstoša infrastruktūra.

“Iedomājaties, tagad nāks garderobēs, higiēnas prasības visas. Divas klases nāk iekšā, divas ārā, drūzma tāda, dušas. Tāpat arī sporta skolotājiem jānodrošina droša vide. Kā mēs to varam izdarīt, ja te sporto 60 bērni? Vieni ar bumbām, vieni bez bumbām. Tas viss vienkārši tāds paņemts no gaisa un tagad laižam vaļā,” teic Rīgas Juglas vidusskolas sporta skolotājs Sergejs.

Tikmēr skolēni uzskata, ka ar esošajām sporta stundām viņiem tiek nodrošināta pietiekama slodze.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm