Latvijas iedzīvotājiem ziemā īpaši jāseko D vitamīna daudzumam

Ja pašā dienas sākumā jūtaties noguris un apātisks, iespējams, ir īstais laiks doties pārbaudīt D vitamīna līmeni jūsu ķermenī. Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk pievērš uzmanību imunitātei tik svarīgā D vitamīna līmenim.

Drošība pirmajā vietā. Pēc cimdu uzvilkšanas laboratorijas māsiņa atnākušajam cilvēkam virs elkoņa uzliek žņaugu. Tas tiek darīts tāpēc, ka D vitamīna līmeni nosaka no vēnas ņemtā asins paraugā.

“Jā, ir liela interese, arī ārsti nozīmē šos izmeklējumus. Nenoliedzami mūsu ģeogrāfiskajos apstākļos. Mūsu iedzīvotājiem ir tā vai nu uz robežas, vai samazināts D vitamīna līmenis, kas saistīts ar saules daudzumu.”

Asociētā profesore Jeļena Storoženko apliecina, ka Latvijas iedzīvotājiem bieži sastopams D vitamīna bads.

Pat vasarās iedzīvotājiem ir D vitamīna deficīts, ziemās tas ir īpaši izteikts. D vitamīna līmenis tiešā veidā ietekmē to, kā mēs jūtamies un cik mūsu ķermenis spēj turēties pret dažādām sezonas saslimšanām.

“Centrālās laboratorijas” ārste Marija Dončaka skaidro to, ka Klīniskās Ķīmijas analizatoram ikrītu tiek veikta kontrole. Zaļajiem punktiņiem jābūt iespējami tuvāk vidum, sarkano līniju robežās.

“Kāpēc tas ir svarīgi? Tas svarīgi, lai redzētu, ka mēs esam droši par to, ko mēs darām. Ja kontrole nav izieta, tad nevaram likt paraugus. Tas ir ļoti reti, kad neiziet, parasti iziet, un viss ir smuki.”

Pēc kontroles iekārtas var sākt savu darbu. Tālāk process ir automatizēts, robotizētās adatas ņem ieliktos seruma paraugus un veic īpaši precīzu un visai spožu testu: “Tajā momentā tas apstarojas, rodas luminiscences gaisma. Jo intensīvāk izdalās šīs luminiscences gaisma, jo vairāk ir šī analīta koncentrācijas, jo mazāk gaismas, jo mazāka koncentrācija.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat arī cilvēkam – jo vairāk saules gaismas, jo vairāk D vitamīna. Pēc analīžu veikšanas elektroniskā atbilde pieejama diennakts laikā, pietiekams D vitamīna līmenis skaitās vismaz 30 nanogramu uz mililitru. Savukārt paņemtais asins paraugs pēc vairākām dienām tiek utilizēts, to sadedzinot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm