Latvijas iedzīvotāji labprāt dodas ceļojumos uz valstīm neatkarīgi no iespējamiem drošības draudiem

Ārlietu ministrijas īpašajā sarakstā ir 113 pasaules valstis, uz kurām ir attiecināti dažādi ceļojuma brīdinājumi. To vidū šobrīd ir arī tūristu iecienītā Turcija un Ēģipte.

2017. gada 6. februārī 7:51

Ceļošanas brīdinājumi, par kurām Ārlietu ministrijas Konsulārais dienests informē Latvijas tūristus, attiecas uz dažādiem aspektiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Brīdinājumi skar riskus veselībai: piemēram, apmeklējot Latīņameriku, joprojām ir risks saslimt ar Zikas vīrusu. Tāpat brīdinājumi attiecināmi uz dabas kataklizmām – zemestrīcēm un vulkānu izvirdumiem. Tomēr pārsvarā valstis ievietotas sarakstā drošības apsvērumu dēļ.

Valts Vītums, Ārlietu ministrijas Konsulārās palīdzības nodaļas padomnieks

Šobrīd mēs vērojam tendenci, ka pasaule kļūst arvien nedrošāka, reģioni, kuri kādreiz pat neienāca prātā, ka ir nedroši, tajā skaitā Eiropa ir piedzīvojusi teroristu uzbrukumus, un mēs brīdinām ceļotājus arī būt uzmanīgiem tādās valstīs kā Francija un Beļģija.

Kā norāda Konsulārā dienesta pārstāvji, pirms 10 gadiem Sīrija bija viens no vispopulārākajiem tūrisma galamērķiem.

Zinot bīstamību, Latvijas iedzīvotāji tik un tā dodas uz riska valstīm  – šobrīd pieprasītāko atpūtas galapunktu sarakstā joprojām ir Turcija un Ēģipte. Ārlietu ministrija saka –  plānojot doties uz šīm valstīm, ļoti ieteicams nopietni izvērtēt šos mērķus.

“Attiecībā uz Turciju un Ēģipti Ārlietu ministrija iesaka izsvērt nepieciešamību doties un pārdomāt tos riskus, kas pastāv. Turcijā pēdējo laiku ir bijuši vairāki teroristu uzbrukumi, kuru dēļ pastāv riski ceļotājiem, tas pats attiecas arī uz Ēģipti,” norāda Ārlietu ministrijas Konsulārās palīdzības nodaļas padomnieks Valts Vītums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Latvijas tūrisma aģentūras tūrisma braucienus uz šīm valstīm piedāvā, jo interese nav mainījusies gandrīz nemaz. “Jūlija vidū, kad bijis apvērsums, tad pieprasījums krities, bet pēc divām nedēļām tas atgriezās,” norāda Marina Ulanova, “Tez Tour” biroja vadītāja.

 

Lai mazinātu risku pazust un palikt bez palīdzības, izveidots Ārlietu ministrijas konsulārais reģistrs, kurā var internetā reģistrēties – tajā lūgts norādīt tūrista personas datus, kā arī gala mērķi, viesnīcu, kur  plānots dzīvot un arī kontakta tālruņus.

Diemžēl lielākā daļa tūristu šādu iespēju neizmanto, līdz ar to informācijas valstij par izceļojošajiem un iespējams nelaimē nonākušajiem nav.

Kā labu piemēru ministrijā min   tūristus, kuri nesen devušies uz Gambiju laikā, kad valstī notika prezidenta varas maiņa un situācija bija bīstama.  Laimīgā kārtā, sazinoties ar Latvijas valsts piederīgajiem Gambijā,mūsu valsts diplomātiem izdevās sniegt viņiem nepieciešamu palīdzību un šobrīd viņi jau ir atgriezušies Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm