tv3.lv

Latvijas iedzīvotāji ir vareni piparkūku ēdāji! Mīklas pārdošanas apjomi tikai turpina augt

Vismaz puse Latvijas iedzīvotāju Ziemassvētkos kopā ar ģimeni ik gadu izcep līdz pat diviem kilogramiem piparkūku, tā liecina aptauju dati. Turklāt lielveikalos ik gadu palielinās piparkūku mīklas pārdošanas apjomi, šogad to pirkuši par trešdaļu vairāk nekā iepriekšējos gados.

2015. gada 23. decembrī 7:57

Antra Riekstiņa piparkūkas cep un izrotā vairākus mēnešus gadā, jo viņa ir pārtikas tehnoloģe, taču Ziemassvētkos ceps tās arī savās mājās. Ceptuvē, kur Antra strādā, viņa izrotā piparkūkas tiem, kuri mājās šo Ziemassvētku gardumu paši neceps.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Cilvēki pēdējos gados biežāk pērkot arī piparkūku mājiņu sagataves, kuras jāliek kopā un jāizrotā mājās pašiem. Pircēju interesei par piparkūkām ir izteikta sezonalitāte, tāpēc pašlaik cepēji strādā divās maiņās. Šogad ir viena izteikta tendence – par 30% lielveikalos pieaudzis pieprasījums pēc piparkūku mīklas.

Kopumā tirgotāji atzīst, ka pēdējā gada mēnesī piparkūku pārdošanas apjomi pieaug vairākās reizes.

Kaut gan piparkūkām ir sena vēsture, tādas kā šodien Eiropā tās izplatījās tikai 15. gadsimtā. Ar laiku šo kārumu cepšana izveidojās pat par noteiktu arodu. Vācijā ir vissenākās piparkūku cepšanas tradīcijas, kuras pēc tam atceļoja arī pie mums uz Latviju.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm