tv3.lv

Latvijas ārsti izglābj vīrieti pēc 12 klīniskajām nāvēm

Operatīvi un veiksmīgi darbojoties Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas mediķiem un Sirds un asinsvadu slimību klīnikas kardiologiem tika izglābta 65 gadus veca vīrieša dzīvība, kuram ceļā uz slimnīcu 12 reizes iestājās klīniskā nāve.

2014. gada 4. septembrī 12:31

Vīrietis mājās sajuta pēkšņas stipras sāpes krūtīs, kādas iepriekš nav bijušas un kas 20 minūšu laikā pastiprinājās. Tāpat vīrietis juta tirpšanu rokā, sākās elpas trūkums un auksti sviedri. NMP dienesta mediķu brigāde vīrietim konstatēja miokarda infarktu. Ceļā uz slimnīcu vīrietim vairākkārt apstājās sirdsdarbība, un brigāžu mediķi veica atkārtotus atdzīvināšanas pasākumus, kas bija veiksmīgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nonākot Rīgas Austrumu slimnīcā, pacients jau bija atguvis samaņu un nekavējoties tika nogādāts Invazīvās kardioloģijas laboratorijā, kur viņam tika veikta sirds asinsvadu stentēšana jeb sašaurināto asinsvadu paplašināšana, atjaunojot normālu asins plūsmu. Pašlaik pacienta stāvoklis tiek raksturots kā stabils, viņš ir pie samaņas.

Atskatoties uz aizvadīto mēnesi, Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā augustā kopumā medicīniskā palīdzība tika sniegta 6330 pacientiem, no kuriem 1102 gadījumi bija klasificēti kā dzīvībai bīstami. Ar dažādām traumām bija ievesti 1040 cilvēki, 62 cilvēki bija guvuši smagas politraumas, lielākoties ceļu satiksmes negadījumos, 86 pacienti specializētai palīdzībai bija pārvesti no praktiski visām rajonu slimnīcām.

Mediķi atgādina, ka situācijās, kad veselības dēļ ir apdraudēta cilvēka dzīvība, nekavējoties jāzvana uz NMP dienesta ārkārtas tālruni 113!

INFORMĀCIJAI!

Par miokarda infarktu var liecināt pēkšņas spēcīgas spiedošas vai dedzinošas sāpes krūtīs aiz krūšu kaula, elpas trūkums, auksti sviedri, samaņas un sirds ritma traucējumi – šādās situācijās cilvēka dzīvībai izšķiroša var izrādīties katra minūte.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm