Latvijai raķešu artilērijas sistēmas HIMARS iegāde varētu izmaksāt 300 miljonus eiro

Latvija iegādāsies raķešu artilērijas sistēmas HIMARS, taču tas aizņems aptuveni trīs gadus. Pašlaik aizvien ir ļoti daudz nezināmo, piemēram, cik šādas raķešu iekārtas Latvija varētu saņemt, vai izdosies panākt, ka projektu līdzfinansē arī ASV puse, kas šos ieročus ražo. Paredzams, ka iepirkums varētu izmaksāt līdz pat 300 miljonus eiro.

2022. gada 22. jūlijā 20:00

Aizsardzības ministrijai ir trīs prioritātes attiecībā uz raķešu sistēmām, proti, krasta aizsardzībai pret kuģiem, vidējā rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmas un raķešu artilērija. Attiecībā uz pēdējo – nosūtīts pieprasījums ASV par HIMARS sistēmu pieejamību un cenām. HIMARS sistēmas ASV šovasar piegādāja Ukrainai, kur tās precīzi iznīcina okupantu ierīkotās noliktavas un kazarmas, radot haosu un apjukumu Krievijas pusē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gaidāmais iepirkums ir kopīgs Baltijas valstu projekts, un Aizsardzības ministrija sagaida, ka ASV to atbalstīs ar līdzfinansējumu. Ministrija pagaidām neatklāj, uz cik raķešu iekārtām Latvijas varētu cerēt, bet aptuvenais finansējums jau aplēsts.

Jānis Garisons
Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs

“Šādām sistēmām būtu jārunā vismaz, sākot no 200, 300 miljoniem atkarībā no skaitļiem, un visvairāk – no raķešu skaitiem.”

HIMARS darbības rādiuss ir no 70 līdz 300 kilometru – cik jaudīgas iekārtas būs Latvijā, pagaidām neesot skaidrs.

Jānis Garisons
Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs

“Iekārtas varbūt nav tas dārgākais. Dārgākais ir komandvadības sistēmas un pašas raķetes. Atkarībā no distances raķešu summa var vairāk nekā miljonu par vienu raķeti.”

Šonedēļ ASV Valsts departaments apstiprināja sešu mobilo reaktīvo zalvju iekārtu M142 (HIMARS) pārdošanu Igaunijai. Darījuma summa varētu sasniegt 500 miljonu ASV dolāru.

Žurnālists
Medijos jau 15 gadus, interesē kā Latvijas notikumi, tā starptautiskā dienas kārtība. Veidojis daudz stāstu par migrācijas problēmām. Uzskata, ka viena no lielākajām Latvijas problēmām ir korupcija, tādēļ jūt gandarījumu, ja izdodas izgaismot noziegumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm