tv3.lv

Latvija vēlas pievienoties OECD “bagātnieku klubiņam”. Vai tam būs lemts notikt jau šogad?

Par Latvijas paveiktajiem mājasdarbiem ceļā uz Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju jeb OECD šodien Parīzē ziņos tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

2016. gada 17. martā 8:23

Pievienošanos OECD Latvija izvirzījusi kā vienu no šā gada ārpolitikas mērķiem. Tuvākais iespējamais laiks, kad varētu parakstīt līgumu, ir jūnijs, taču Ārlietu ministrijā atzīst – ja nebūsim gatavi, tas var notikt arī vēlāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

OECD nereti tiek dēvēta par bagātnieku klubu, kas apvieno pašas attīstītākās pasaules valstis. Pie tādām patlaban tiek pieskaitītas 34, ieskaitot mūsu kaimiņus igauņus. Un vēl to salīdzina ar NATO – tikai ekonomiskās sadarbības jomā.

Organizācijas mērķis ir  veicināt tirgus ekonomiku un uzlabot dzīves līmeni. Kā Latvijas ieguvumi no pievienošanās tiek nosaukta kredītreitinga uzlabošanās un ārvalstu investīciju pieaugums, savukārt eksperti piebilst, ka dalība OECD kalpo kā papildu stimuls Latvijai veikt dažādus uzlabojumus.

Latvijai ieguldījums jāveic arī naudas veidā. Kopš 2013. gada OECD iemaksāti kopumā 8,17 miljoni eiro, savukārt pēc pievienošanās dalības maksa mūsu valstij varētu būt 2,8 miljoni  gadā.

Bet līdz tam Latvijai vēl jāizpilda vairāki mājasdarbi.  Problemātiskākās jomas – korupcijas un naudas atmazgāšanas apkarošana, kā arī valsts uzņēmumu pārvaldīšana. Premjerministrs Māris Kučinskis gan trešdien 900 sekundēs pauda pārliecību, ka Latvija ir izpildījusi mājasdarbus.

Parīzē Pretkukuļošanas darba grupas sēdē tiks ziņots gan par pagājušajā nedēļā veiktajām KNAB likuma izmaiņām, gan arī finanšu tirgus uzrauga nomaiņu un citiem darbiem. Darba grupa tad sniegs savu atzinumu, vai tās vērtējumā izdarīts pietiekami.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm