Saturs turpinās pēc reklāmas

Latvijā veidos virtuālo terapijas laboratoriju pusaudžiem

Informācijas tehnoloģiju uzņēmums “TietoEvry” sadarbībā ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru izstrādā virtuālās terapijas laboratoriju, kuru pilotprojektā paredzēts īstenot līdz šā gada beigām, aģentūrai LETA pavēstīja “TietoEvry” mārketinga un komunikācijas speciāliste Inga Grencberga.

2021. gada 17. martā 15:24

Viņa skaidroja, ka pilotprojekts paredz nodrošināt psihoterapijas seansus ar virtuālās paplašinātās realitātes palīdzību. Pilotprojekta pirmā un otrā fāze, kas iekļauj risinājuma izstrādi, testēšanu un terapiju sākšanu, paredzēta līdz 2021. gada beigām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

“Protams, pilotprojekta laikā ceram rast iespēju šo risinājumu ieviest pastāvīgi, gan pie mums, “TietoEvry”, gan psihoterapijas nozarē vispārīgi, piesaistot iestādes un speciālistus visā Latvijā,” sacīja Grencberga.

Pēc viņas teiktā, pašreiz visas izmaksas, kas saistītas ar virtuālās terapijas laboratorijas izveidi sedz “TietoEVRY”. Tas ietver risinājuma izstrādi, telpas un tehnoloģiju nodrošinājumu, kā arī pilotprojekta otrajā fāzē – terapijas bezmaksas nodrošinājumu pieciem līdz desmit bērniem.

Kopumā nedēļā plānotas aptuveni 25 bērnu konsultācijas, no kurām daļai būs pieejams “TietoEvry” finansējums. Tomēr iesaistītās puses ir apņēmušies meklēt iespēju saistīt šo pakalpojumu ar jaunieviestajām, valsts apmaksātajām psihologu un psihoterapeitu konsultācijām.

Paredzēts, ka virtuālās terapijas laboratorija, izmantojot nākamās paaudzes tehnoloģijas, uzlabos pusaudžu un jauniešu garīgo veselību. Uzņēmumā skaidroja, ka, ņemot vērā, ka pandēmijas laikā jāievēro fiziskā distance, valstī noteiktie ierobežojumi un jāmazina inficēšanās risks, pilotprojekts sniegs priekšrocību – apgūt svarīgas emociju kontroles prasmes attālinātā saskarsmē ar speciālistu.

“TietoEvry” Latvijas filiāles vadītāja Valērija Vārna.

“Tā ir veiksmīga sadarbība starp garīgās veselības profesionāļiem un informācijas tehnoloģiju ekspertiem ne tikai Latvijā, bet arī Somijā. No tās ieguvēji būs galalietotāji – bērni, pusaudži un viņu ģimenes. Virtuālās terapijas laboratorija ir inovāciju solījums padarīt šādus pakalpojumus cilvēkiem pieejamākus, tāpēc nākotnes ambīcija ir terapijas metodi izmantot arī reģionos.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra veiktais pētījums liecina, ka Covid-19 pandēmijas laikā garīgā veselība ir pasliktinājusies vairumam jeb 74% jauniešu, no kuriem gandrīz katrs ceturtais atzīst, ka garīgā veselība ir ļoti pasliktinājusies. Garīgās veselības pasliktināšanās galvenās sekas ir ne vien grūtības mācīties, nomāktība, depresija, uzmācības domas un aizkaitināmība, bet arī pārmērīga datora un sociālo mediju lietošana.

Parakstītais memorands prioritāri paredz speciālistu piesaisti un mācību procesu, lai līdz aprīlim radītu priekšnoteikumus virtuālās terapijas laboratorijas darbībai “Jaunajā Teikā”, Gustava Zemgala gatvē 76.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas