tv3.lv

Latvijā uzņemtie patvēruma meklētāji ir “veiksmes stāsts”; nākamie bēgļi Latvijas ieradīsies martā

Tie patvēruma meklētāji – divas ģimenes no Sīrijas un Eritrejas -, kas jau ieradušies Latvijā, ir uzskatāms par “pozitīvo stāstu”, savukārt nākamie bēgļi Latvijā ieradīsies jau šomēnes, intervijā raidījumam 900 sekundes sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

2016. gada 3. martā 8:35

Viņš pauda, ka pirmās uzņemtās ģimenes ir ļoti pozitīvs stāsts, jo šie cilvēki ļoti nopietni uztver latviešu valodas apguvi un ir ļoti motivēti integrēties mūsu sabiedrībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču kopumā Latvijai ir jāuzņem vairāki simti patvēruma meklētāju, un nākamie varētu te ierasties jau šomēnes. Tiesa gan, nav zināms, cik tieši cilvēku varētu braukt uz Latviju martā. Lai izpildītu prasības, Latvijā ik mēnesi būtu jāuzņem 30 cilvēki.

Viņi dzīvo neapskaužamos apstākļos… Bēgļu vidū pieaug izmisums

Tūkstošiem patvēruma meklētāju, kuri iesprūduši uz Grieķijas un Maķedonijas robežas, šonakt nācās piedzīvot aukstu un lietainu nakti. Necilvēcīgie apstākļi daudziem pasliktinājuši veselību. Taču nekas neliecina, ka situācija tuvākajās nedēļas varētu uzlaboties – gluži pretēji – uz slēgto robežu turpina plūst arvien jauni patvēruma meklētāji. Sastrēgumi nu jau veidojas arī Grieķijas ostās.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm