Latvijā svin studentu apmaiņas programmas “Erasmus” 30 gadu jubileju

Milzumdaudz ballīšu, lekcijas svešvalodā un pieredze uz mūžu – tā par studentu apmaiņas programmu “Erasmus” saka tās dalībnieki. Šodien, 7. februārī, Eiropā svin šīs programmas trīsdesmito gadadienu.

2017. gada 7. februārī 20:03

Rīgā, Eiropas mājā, pulcējās “Erasmus” absolventi, organizatori, lai uz jautras nots atcerētos spilgtākos mirkļus un ieguvumus, kā arī analizētu, kāda nākotne sagaida šo programmu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Erasmus”, kas pašlaik ir vispopulārākā un veiksmīgākā ES studentu apmaiņas programma. Tā sākās 1987. gadā, un pirmo reizi tajā piedalījās 3200 studentu. Dalībniekiem ir iespēja pilnībā izmainīt savu ikdienas rutīnu un studēt citā valstī.

“Katrs ceturtais “Erasmus” students savu dzīvesbiedru satika tieši apmaiņas programmā. Ja saskaitītu, cik daudz bērnu piedzimuši par tiem 30 gadiem – sanāktu miljons! Tas ir milzīgs skaitlis. Tas ir vislabākais apliecinājums sauklim: vienoti dažādībā,” skaidro Inna Šteinbuka, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

Programmas ģeogrāfiskā darbības joma ir paplašinājusies no 11 valstīm 1987. gadā līdz 33 šobrīd. Ierastās robežas pārbīdījušās, un programmā “Erasmus+”, kas darbojas no 2014. līdz 2020. gadam un kuras budžets ir 14,7 miljardi eiro, vairāk nekā četriem miljoniem cilvēku dod iespēju iegūt darba pieredzi vai arī strādāt brīvprātīgo darbu.

Tagad “Erasmus” programmā katru gadu piedalās ap 300 000 studentu, kuri gūst neizmērojamu pieredzi, ko atcerēties uz mūžu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm