tv3.lv

Latvija saņēmusi “Moderna” un “AstraZeneca” vakcīnu kravas

Latvija piektdien saņēmusi “Moderna” un “AstraZeneca” ražotāju vakcīnu pret Covid-19 kravas, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienestā.

2021. gada 12. februārī 20:11

Divās atsevišķās piegādēs saņemtas 3600 “Moderna” vakcīnas devu un 9600 “AstraZeneca” vakcīnas devu.

Vienlaikus saskaņā ar otrdienas veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) prezentāciju Ministru kabinetam no 22. februāra līdz 28. februārim valsts varētu saņemt vēl 15 600 “Moderna” Covid-19 vakcīnas devu. Savukārt 20. februārī Latvija no “AstraZeneca” varētu saņemt vēl 22 621 vakcīnas devu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau būtiski lielāka “AstraZeneca” vakcīnu krava Latviju varētu sasniegt 3. martā, kad valstī tiek gaidītas 32 896 vakcīnas devas.

Kā vēstīts, pagājušā gada 28. decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9. janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11. janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas. Savukārt 10. februārī vakcinēt sāka SAC klientus un darbiniekus, bet 11. februārī pirmās potes pret Covid-19 saņēma valsts augstākās amatpersonas un vairāki eksprezidenti.

Lasi vēl:

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas trīs vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna” un “AstraZeneca”, taču visu šo medikamentu piegādes kavējas un ir nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana.

Kopumā Latvijai līdz šim bija piegādātas 41 025 vakcīnu pret Covid-19 devas – 30 225 ražotāja “Pfizer-BioNTech” vakcīnas “Comirnaty” devas, 3600 ražotāja “Moderna Biotech Spain, S.L.” vakcīnas “Moderna” devas un 7200 ražotāja “AstraZeneca” vakcīnas devas. Katra cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm