Latvijā radīts milzīgs drons, kas var pacelt cilvēku vai dzēst ugunsgrēku 100 metru augstumā

Trīs latvieši radījuši neparastu bezpilota lidaparātu jeb dronu. Tas nākotnē varētu palīdzēt dzēst bīstamus ugunsgrēkus vai glābt cilvēkus. Jaunradītais aparāts noderīgs būs arī sportistiem – tas var pavilkt vismaz četrus snovbordistus vai veikbordistus. Uzņēmīgie inženieri jau guvuši popularitāti un piesaistījuši potenciālos klientus.

2017. gada 29. janvārī 11:04

Ir jau izgudroti droni kā filmēšanas kameras un droni, kas automātiski seko pilotam. Trīs latvieši izdomāja, ka vēl jābūt arī tādam, kas spēj pacelt cilvēku! Pirms diviem gadiem Andris Dambis, Jānis Putrāms un Dainis Krūze sāka vērienīgo projektu, kas tagad rezultējies unikālā bezpilota lidaparātā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šai ierīcei lietojums ir plašs, sākot no aktīvā sporta līdz pat cilvēku glābšanai un ugunsdzēsībai. Lidaparātam piestiprina ugunsdzēsības šļūteni. To var vadīt un tēmēt uz vietu, kur tas ir nepieciešams. To var izmantot vietās, kur grūti piekļūt, kur cilvēks nedrīkstētu iet.

“Tā kā lidaparāts var pacelt 100 kilogramus var arī cilvēku pacelt. Ja māja deg un cilvēks nevar no tās izkļūt, viņš var arī no jumta nocelt un novest drošībā,” skaidro radītāji.

Divu nedēļu laikā piecu miljonu skatījumus un lielu popularitāti guva video, kurā redzams, kā drons velk snovbordistu. Lidaparāts var pavilkt vismaz četrus sportistus, un tā radītāji domā, ka aktīvā sporta veida cienītājus tas ieinteresēs, piemēram, drons snovotāju vai slēpotāju var uzcelt kalna virsotnē, no kuras tālāk turpināt ceļu.

Lidaparāts var pavilkt līdz pat 145 kg un sasniegt 150 km/h lielu ātrumu. Ja nes cilvēku, gaisā tas var atrasties vismaz desmit minūtes, ja ko vieglāku – ilgāk. Šis pagaidām ir vienīgais eksemplārs pasaulē, un tā izgatavošana izmaksājusi 35 000 eiro.

Daudzi no testiem kļuvuši populāri, kas zīmolam nāk par labu. Un palīdz klientu piesaistīšanai. Tādā ziņā ir atpelnījis, jo citos veidos būtu grūtāk popularitāti iegūt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šādam lidaparātam izmantojums būs plašs, un cilvēki raksta par vajadzībām, ko mēs pat nevarētu izdomāt. Attīstoties un uzlabojot tehnoloģiju, būs nepieciešams izgatavot tādus vairāk un attiecīgi arī izmaksas samazināsies. Uzņēmums gan vairāk orientējas uz ārzemju tirgu un pagaidām par interesantu trūkumu nevar sūdzēties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm