tv3.lv

Latvijā poti joprojām nav saņēmuši ap 200 000 senioru; Pavļuts dodas līdzi izbraukuma vakcinācijā

2021. gada 21. oktobrī 20:32

Izbraukuma vakcinācijās cenšas sasniegt arvien vairāk augstam riskam pakļautos valsts iedzīvotājus. Latvijā joprojām nevakcinēti ir ap 200 000 senioru. Par laimi, cilvēki aktīvi piesakās un izmanto iespēju poti pret Covid-19 saņemt mājās. Turklāt daudzi no viņiem ir tādi, kuriem ģimenes ārsti līdz šim nav pat piedāvājuši vakcinēties.

Izbraukuma vakcinācijas komanda ceturtdien agrā rītā jau uzsāka darbu Vecmīlgrāvī. Vakcinējamo saraksts garš – potēties seniori piesakās paši, vai viņus pieraksta ģimenes locekļi.

86 gadus veco Valentīnas kundzi vakcinācijai tagad pieteicis dēls, kurš gan iepriekš mammai teicis, ka viņai nevajag vakcinēties. Arī ģimenes ārste šādu iespēju nav piedāvājusi.

Tagad Valentīna saka – ja vajag, tad vajag. Pret vakcīnām neiebilst: “Es dēlam jau sen prasīju, lai aizved mani uz tirgu vakcinēties, bet viņš man prasīja: ko tu uz kāzām vai restorānu taisies iet? Ja vajag, tad vajag, un viss. Kā mums, kad bijām mazi, uz skolu atnāca un nevienam neprasīja, apstaigāja solus un sapotēja.”

Kā norāda vakcinētāji – būtu nepieciešams aktīvāk informēt par izbraukuma vakcinācijām, jo daudzi nemaz nezina par šādu iespēju. Līdz ar to nav brīnums, ka valstī potes nav saņēmušas grupas, kas jau pirmsākumos izvirzītas kā prioritāras.

“Ir cilvēki, kas nezina, ka tur būs tāds autobuss, viņi iet uz veikalu, redz, ka tāds autobuss stāv, pastāv rindā un savakcinējas. (TV3: Tas nozīmē, ka viņiem nav bijusi informācija par to, ka šāda iespēja ir?) Diemžēl, jā – rinda ir liela, un mēs cenšamies apkalpot visus pēc iespējas ātrāk,” stāsta ārsta palīdze Silvija Āriņa.

Viņa norāda, ka izbraukuma vakcinācijās cilvēki ir saprotoši, visvairāk neapmierināto nākas sastapt pie potēšanās autobusiem: “Uz izbraukuma vakcināciju piesakās diezgan daudz cilvēku, piesakās gan paši gados veci cilvēki, gan viņu radinieki piesaka, un viņi ir diezgan pozitīvo noskaņoti. Ja mājas vakcinācija, tad varētu vismaz kādus 30 savakcinēt. Sākam plkst. 8.00 un beidzam 18.00-19.00, bet pa vidu ir autobusi, autobusos var savakcinēt vairāk.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), kurš ceturtdien piedalījās izbraukuma vakcinācijā, aģitējot seniorus potēties, norāda, – četras mājsēdes nedēļas ir izšķirošas vakcinācijas aptveres palielināšanai, īpaši senioriem un riska grupām.

“Ģimenes ārstiem tiešām esam lūguši, pat uzlikuši par pienākumu visus savus seniorus savās praksēs līdz 7. novembrim apzināt un uzrunāt. Tas tiešām ir svarīgi. Mēs no vienas puses pieņēmām lēmumus par vakcinācijas pienākumu cilvēkiem, tajā pašā laikā mums bijis jāpieņem lēmums par obligātu vakcinēšanu, ka ģimenes ārstiem ir obligāti jāvakcinē, mājas vakcinācija, papildspēku piesaistīšana. Mēs tiešām ceram, ka tas palīdzēs, īpaši šajā “lokdauna” periodā, savakcinēt īpaši šīs riska grupas,” saka Pavļuts.

Līdz šim Vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 954 000 jeb aptuveni 50,7% no visiem valsts iedzīvotājiem. Eiropas Savienībā joprojām Latvija ir starp valstīm ar zemāko vakcinācijas aptveri – bet saslimstība ziņā pirmie Eiropas Savienībā un pasaulē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm