tv3.lv

Latvijā popularitāti gūst bišu terapija

Veselībai der ne tikai medus, bet pat bišu stropa gaiss. Arvien populārāka arī pie mums Latvijā kļūst bišu terapija. Cilvēki brauc baudīt “bišu gaisu” īpaši uzbūvētos bišu namiņos.

2020. gada 8. jūlijā 8:09

Biškopis no Daugmales ar vairāk nekā 30 gadu stāžu Jānis Sulutaurs savā dravā šovasar uzcēlis īpašu mājiņu. Tajā izveidota ar linu apklāta gulta, kurā izvietoti četri bišu stropi: siets un dēļu klājs ar caurumiem. Zem sieta čakli rosās bites, taču tās cilvēku nesasniedz.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Un tagad esmu dabūjis to, ka bite no jūsu ķermeņa ir divu centimetru attālumā. Un te mēs varam apskatīt un aprunāties ar viņām. Dzelt viņas nedzeļ,” stāsta Sulutaurs.

Stropa terapijas jeb bišu gultas būtība ir tā, ka cilvēks atrodas ļoti tuvu bitēm un ieelpo dziedinošo stropa gaisu.

“Bišu stropa gaiss – toksiskās vielas – tās ieelpojot, jūs noindējiet tās, kuras mums nav vajadzīgas,” skaidro biškopis.

Parasti iesākumā cilvēki sāk ar dažām stundām – visu nakti uz tik plāna paladziņa izturēt nevar. Bet pie zināmā treniņa tas esot iespējams. Irēnas kundze dzīvo kaimiņos un jau vairākas reizes izbaudījusi šo terapiju. Bitītes noņemot jebkādu stresu.

“Miegs nāk, gribas gulēt. Nomierina tiešām, ļoti, ļoti… Un vispār bez bitēm mūsu dzīves nebūtu,” saka bišu terapijas baudītāja Irēna.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt mājas ārpusē uz tās uzzīmētas īpašas zīmes, kuras bites atpazīst.

“Šie simboli viņiem ir ļoti tuvi, lai viņas nemaldītos viena ar otru, tad gan zaļā krāsa, gan zīmes palīdz viņām noteikt sava stropa atrašanos. Tātad šie četri stropiņi ir zem vienas gultas,” norāda biškopis.

Foto: 900 SEKUNDES

Bišu saimes tiek mainītas ik pēc aptuveni piecu vai sešu cilvēku apmeklējuma. “Viņas ir jāmaina. Nevar iegūt ne medu atņemamo. Viņas tērējas. Šī jau ir liecība, ka šī bite strādā ar mums,” stāsta biškopis.

Bišu biomagnētiskā lauka dēļ normalizējas cilvēka orgānu darbība, uzlabojas imunitāte. Gulēšana uz stropiem lieliski atjaunojot spēkus un relaksējot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm