tv3.lv

Latvijā pieaug bezatkritumu pilsētu skaits: iniciatīvas aizsācējiem Cēsīm pievienojas vēl divas pilsētas

Bezatkritumu pilsētu skaits Latvijā pieaug. Šīs iniciatīvas aizsācējiem Cēsīm pievienojas arī Līvāni un Salaspils. Šīs pilsētas ar biedrības ”Zaļā brīvība” atbalstu veicinās ekoloģisku domāšanu un atkritumu mazināšanu savā teritorijā.

Salaspils ir viena no pašvaldībām, kas turpmāk tieksies mazināt atkritumu apriti pilsētā. Salaspils pašvaldības pārstāve Karīna Bāliņa norāda, ka jau šajā rudenī tiks pabeigta atkritumu šķirošanas laukuma izbūve. Tas būs viens no pirmajiem darbiem, kas tuvinās bezatkritumu pilsētas statusu.

Pašvaldības pārstāvji norāda, ka šobrīd Salaspilī vietām ir problēmas ar atkritumu šķirošanu. Iedzīvotāji sākumā atkritumus šķiro pareizi, taču pēc laika parādoties cilvēki, kuri, piemēram, kartonam paredzētajos konteineros izmet sadzīves atkritumus.

Minētā problēma ir daudzviet Latvijā, bet Salaspilī pašvaldība plāno informēt un izglītot iedzīvotājus, kā arī padarīt atkritumu šķirošanu ērtāku.

“Galu galā, viņi paši maksā par atkritumu savākšanu, un, iespējams, ja dzīvotu kārtīgāk, tad pilsētā varētu būt vairāk rotaļu laukumu,” saka Bāliņa.

Cēsis bija pirmā bezatkritumu iniciatīvas pilsēta Latvijā, bet tagad kopā ar Salaspili arī Līvānu novada iedzīvotāji ir iesaistījušies bezatkritumu pilsētas iniciatīvā.

Biedrības ”Zaļā brīvība” pārstāve Santa Krastiņa norāda, ka iesaistītajās pilsētās un novados atkritumu un resursu jautājumi tiek risināti trīs virzienos: “Pirmais bija pašvaldības iestāžu darbs, kas ir tas, ko viņi var uzlabot. Otrais – ar vietējiem uzņēmumiem, kas bija vairāk ēdināšanas jomā, un trešais – kopienu aktivitātes, kā mēs izglītojam sabiedrību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piemēram, Cēsīs pašvaldības iestādes apņēmušās par 55% samazināt papīra patēriņu, kā arī dažādos pasākumos ir ieplānots nelietot vienreizējos traukus, bet gan veidot depozīta trauku sistēmu. Tīras pilsētas ielas ir tikai redzamā daļa, realitātē katrā pašvaldībā ir ļoti daudz iespēju mazināt atkritumu ražošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm