tv3.lv

Latvijā pašlaik ir pastmarkas, kas varētu kļūt par filatēlijas retumu

Rit pēdējie mēneši, kuros Latvijas pasta nodaļās iespējams sūtīt vēstules ar latu markām. Paralēli tam apgrozībā ir arī markas ar dubulto un tikai eiro nominālu, bet drīz, no nākamā gada, visas pastmarkas Latvijā būs ar eiro nominālu. Tādējādi tās markas, uz kurām redzams gan latu, gan eiro nomināls, kļūs par retumu.

2014. gada 12. septembrī 7:28

Plašāk par šo tematu uzziniet, skatoties LNT raidījuma ”900 sekundes” sagatavoto sižetu!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas pasta Filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs:

Kas attiecas uz dubultā nomināla pastmarkām, tad šīm pastmarkām tirāžas nav īpaši lielas, līdz ar to es prognozēju – ja ne gluži šogad, tad nākamgad vai tuvākajā laikā šīs pastmarkas kļūs par filatēlistu retumu.

Joprojām aptuveni ceturtā daļa no visām apgrozībā esošajām markām ir ar lata nominālu. Atkarībā no tā, cik liels būs lata marku atlikums, Latvijas pasts plānos, ko ar tām darīt tālāk. Tiek lēsts, ka šīs īpašās pastmarkas savā īpašumā varēs iegūt kolekcionāri. Taču gadījumā, ja pastmarku atlikums būs liels, nederīgajām markām tiks pārspiests virsū eiro nomināls. Tāpat pastāv iespēja, ka daļu pāri palikušo marku pat nāksies iznīcināt.

Latvijas pasta Filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs:

Ir cilvēki, kuriem varbūt ir vairāk marku uzkrājumā un kuri bažījas par to, vai pagūs līdz gada beigām izlietot šīs pastmarkas. Tomēr lielākais vairums cilvēku nekad nav veidojuši īpašus marku krājumus un līdz ar to viņi pagūs tās izmantot.

No lata ēras pastmarkām vairākas bijušas īpaši populāras un ir kļuvušas par kolekcionāru retumu. Tādas ir pastmarkas, kas veltītas Latvijas nacionālās bibliotēkas projekta uzsākšanai, kā arī pastmarka ar Jūrmalas pilsētas ģerboni, kas izdota vairākkārt dažādos gados.

Kolekcionāru vidū īpašu uzmanību izpelnījusies pati pirmā dubultā nomināla marka ar BMX riteņbraucēju, kas izdota 2013. gadā un aizsākusi jaunu Latvijas vēstures posmu. Kopumā Latvijas pastmarkas Eiropā augsti kotējas dizaina ziņā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pastmarku kolekcionārs Uldis Ozoliņš:

Latvijas pastmarkas patlaban no dizaina viedokļa Eiropā ir vienas no viskrāšņākajām.

Kopumā Latvijas pastmarku kolekcijā ir 650 marku. Šīs kolekcijas 20 gadu vēsturiskais posms noslēgsies brīdĪ, kad lata nomināla markas tiks pilnībā izņemtas no apgrozības.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm