tv3.lv

Latvijā līdz šim vakcinācijai pret Covid‑19 pieteikušies vairāk nekā 72 700 iedzīvotāju

Vietnē www.manavakcina.lv un pa tālruņa līniju 8989 šodien līdz plkst. 13.00 kopā pieteikušies jau vairāk nekā 72 700 iedzīvotāju, informēja Veselības ministrijā (VM).

2021. gada 10. februārī 14:18

Šodien plkst. 9.00 darbu uzsāka jau otrais no kopā četriem plānotajiem pieteikšanās veidiem vakcīnai pret Covid-19 – bezmaksas tālruņa līnija 8989. Tālruņa līnija tika izveidota ar mērķi, lai atvieglotu pieteikšanos tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri objektīvu iemeslu dēļ nevar izmantot pieteikšanās vietni www.manavakcina.lv.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šodien līdz plkst. 13.00 atbildēti 603 zvani, pieteikumu skaits vakcīnai ir lielāks, jo daudzi piesaka arī savus ģimenes locekļus. Vidējais sarunas ilgums ir četras minūtes. Dienas laikā samazinās arī sarunas gaidīšanas laiks.

Tālruņa līnijas darba laiks ir katru darba dienu no 9.00 līdz 17.00. Tālruņa līnija izmantojama tikai un vienīgi, lai nodrošinātu iedzīvotāju reģistrēšanu vakcīnas saņemšanai. Jebkādas konsultācijas saistībā ar veselības jautājumiem iedzīvotāji tiek aicināti uzdot savam ģimenes ārstam.

Nevienam no pieteikšanās kanāliem nav paredzēta priekšrocība vakcinācijas secības plānošanā. Neatkarīgi no tā, vai pieteikums tiks saņemts vietnē www.manavakcina.lv vai arī pa tālruni, brīdī, kad vakcīnas būs pieejamas, šie dati tiks izmantoti vakcinācijas procesa plānošanai un organizēšanai.

VM informē, – veicot zvanu, iedzīvotājiem būs sevi jāidentificē ar personas kodu un vārdu/uzvārdu un jānorāda savs tālruņa numurs un/vai e-pasta adrese. Iedzīvotāji varēs norādīt arī otru – kāda tuva cilvēka – tālruņa numuru, uz kuru zvanīt, lai justos droši, ka patiešām būs sasniedzami brīdī, kad pienāks vakcinācijas laiks. Iedzīvotāji aicināti būt gataviem nosaukt savu personas kodu un vārdu uzvārdu, kā arī zināt otru telefona numuru, kuru norādīt pieteikumā, ja tāda nepieciešamība un vēlme ir.

Vakcinācijas kārtība tiks plānota pēc prioritāro grupu principa, kur priekšroka vispirms tiek dota cilvēkiem, kuru dzīvība vai veselība Covid-19 dēļ ir visvairāk apdraudēta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm