Latvijā izstrādās alkohola ierobežošanas plānu

Veselības ministrija (VM) izstrādās alkoholisma ierobežošanas rīcības plānu – tā pēc Nacionālā alkoholisma ierobežošanas padomes sēdes žurnālistiem pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Atkarības slimību riska analīzes nodaļas vadītāja Aija Pelne.

2017. gada 25. februārī 11:02

SPKC pārstāve uzsvēra, ka cenu celšana ir ļoti svarīgs mehānisms kā samazināt alkohola patēriņu. Viņa sacīja, ka 15 gadus vecu jauniešu vidū alkohola pieejamība ir samazinājusies par 14%, un tas saistāms ar grādīgo dzērienu sadārdzināšanos, stingrākiem kontroles pasākumiem, kā arī, iespējams, ar to, ka pieaugušie kļuvuši apzinīgāki un skolēniem alkoholu vairs neiegādājas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā pēc sēdes žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bauska, 2016. gadā VP izņēmusi mazliet mazāk nelegālā alkohola nekā 2015. gadā. Arī veikto pārbaužu skaits bijis lielāks, tomēr ierosināto kriminālprocesu skaits bijis mazāks. Kopumā 2016. gadā izņemti 99 739,23 litri nelegālā alkohola. Visvairāk dominējot nezināmas izcelsmes alkohols.

Bauska norādīja, ka samazinājums varētu būt saistīts ar to, ka cilvēki biežāk izvēlas lēto alu nevis tā saucamajās “točkās” tirgoto dziru. Šadam secinājumam piekrita arī Pelne.

Padome vienojusies, ka VM izstrādās alkoholisma ierobežošanas rīcības plānu un tuvāko mēnešu laikā tas tiks izsūtīts padomes locekļiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm