Latvietis ar velosipēdu izbraukā visas ielas centrālajā Londonā

Londonā dzīvojošais latvietis Dāvis Viļums pāris gadu laiku ar velosipēdu izbraukājis visas ielas centrālajā Londonā.

2019. gada 1. novembrī 13:10

Kā izbrauktas visas ielas, Viļums dalījies savā blogā “davis.vilums.me“. Savā stāstā aktīvais velobraucējs piekrita padalīties arī ar portālu Skaties.lv.

“Es esmu aktīvs velobraucējs, kuram ļoti patīk braukāt pa Londonas ielām. Pārsvarā man sanāk braukt tikai 25 minūšu garo ceļu no mājām līdz darbam. Pēc kāda laika šis standarta maršruts palika pārāk garlaicīgs, tāpēc es nolēmu ik dienu, braucot uz darbu, veikt mazu līkumu, izbraucot pa pāris paralēlajām ielām. Tā nu es iegādājos centrālās Londonas karti un nolēmu iekrāsot visas ielas, kuras no tā brīža biju izbraukājis. Līdz es aizrāvos,” raksta Viļums.

Sākotnēji viņš izmantojis “London A-Z Map & Walks” karti, kas nosedza ļoti plašu centrālās Londonas apgabalu, bet ar to nepietika, – kartē neiekļāvās viņa mājas un karte bija neregulāras formas, tāpēc velobraucējs atradis piemērotāku karti – “London Super Scale A-Z Map”, kas nosedza visu to pašu un pat lielāku daļu Londonas.

“Ārkārtīgi svarīgi man bija, lai kartēs ielas būtu precīzas un netiktu izlaistas mazās sānu ieliņas,” norāda Viļums.

Neskaitot pāris neregulāru pārtraukumu, kopumā šī aizraušanās aizņēmusi nedaudz vairāk par četriem gadiem. Iesākumā tas bijis tikai pāris minūšu vairāk nekā standarta maršruts, bet ar laiku nācies celties aizvien agrāk, lai varētu braukt uz darbu ar divu stundu garu līkumu.

Lai būtu pierādījums, ka katrā no attiecīgajām ielām velobraucējs bijis, izmantota “Endomondo” aplikācija braucienu ierakstīšanai. Savukārt katrs nākamais brauciens sagatavots, izmantojot “Google Maps”, kur var pārvietot punktus starp ielām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Viens no vislielākajiem gandarījumiem man bija tad, ja es atradu kādu ielu vai taciņu, kas nav atzīmēta kartē, bet savieno divas līdz galam nesaistītas ielas kartē. Tādos gadījumos bija sajūta, ka esmu atklājis portālus starp dimensijām. Ik pa laikam gadījās arī ielas, kas nebija īsti pieejamas reālajā dzīvē, jo tur notika celtniecības darbi. Tās vietas attiecīgi atzīmēju kartē vēlākai izbraukāšanai,” atklāj Viļums.

Video: Latvietis ar velosipēdu izbraukā visas ielas centrālajā Londonā

Vairākas reizes velobraucējam gadījās nonākt pagalmos, kuros garāmgājēji parasti neieklīst un mājas iedzīvotāji samulsuši par nejauša velobraucēja parādīšanos: “Šajos brīžos izlikos apmaldījies un pavaicāju, kur ir tuvākā stacija vai kāds cits ievērojams objekts. Vispār jau es esmu apzinīgs velobraucējs. Tā kā Londonā vairākos parkos ir aizliegts braukt ar riteni, tur es to apzinīgi arī stūmu, kā arī, pārvietojoties pa ielām, valkāju gan ķiveri, gan vesti paša drošībai,” bilst Viļums.

Kā raksta pats velobraucējs, šis bijis ļoti aizraujošs hobijs: “Es izbaudīju katru šī procesa sastāvdaļu, gan plānošanu, gan izbraukšanu, gan iekrāsošanu reālajā kartē. Šis bija lielisks veids kā iepazīt visu Londonu un tās nostūrus, un tagad parādoties jebkurā vietā, ko pārklāja mani maršruti, es jūtos kā mājās.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm