Latviešu imigrantu tiesības Lielbritānijā būs proporcionālas britu tiesībām ES

Vēl ir liela neskaidrība par Latvijas imigrantu juridisko statusu un tiesībām pēc “Brexit” – tā šodien Saeimas Saeimas deputātiem atzina Lielbritānijas vēstniece Latvijā. Sāru Kouliju deputāti iztaujāja par tautiešu stāvokli Lielbritānijā un vai dažiem migrantiem varētu pienākt brīdis, kad viņus piespiedu kārtā deportētu no Lielbritānijas atpakaļ uz Latviju.

2017. gada 8. februārī 14:42

Vēstniece atzina, ka Eiropas Savienības pilsoņu tiesības Lielbritānijā, visticamāk, būs proporcionālas tam, kādas britiem ir Savienības dalībvalstīs. Citiem vārdiem – jo apgrūtinātāka ikdiena britiem, jo sliktāk – arī Latvijas imigrantiem Lielbritānijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sāra Koulija, Lielbritānijas vēstniece Latvijā

Mēs vēlamies pēc iespējas ātrāk panākt vienošanos par Eiropas Savienības pilsoņu tiesībām Lielbritānijā un britu statusu Savienībā. Man bieži prasa, kas notiks ar Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem. Mūsu premjere ir uzsvērusi, ka viņa vēlas, lai abām grupām ir vienlīdzīgas tiesības. Tieši kādas – mūsu premjere ir teikusi, ka šī vienošanās ir jāpanāk pēc iespējas ātrāk, jo neskaidrība cilvēkiem, ģimenēm, nav laba lieta.

Lolita Čigāne, Saeimas Eiropas lietu komisijas vadītāja, “Vienotība”

Šausmu scenāriju ir daudz, un nobijušos sabiedrības daļu vēršanās pret citādo un svešo var ieņemt ļoti neglītus sejas vaibstus, un tas ir tas, ko mēs noteikti negribam. Tādēļ mēs vēlamies, lai viss ir mierīgi, bez liekām emocijām, bez liekas trauksmes un agresivitātes.

Foto

Apvienotās Karalistes un Ziemeļīrijas vēstniece Latvijā uzsvēra, ka izstāšanās process no Eiropas Savienības sāksies marta beigās, un tas būs neatgriezenisks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm