tv3.lv

Labas ziņas pircējiem! Latvijā izveidota Patērētāju strīdu risināšanas komisija

Arī Latvijā atvieglos un paātrinās patērētāju strīdu risināšanu ar tirgotājiem par nekvalitatīvām precēm. Aprīļa beigās aktīvu darbu sāks Patērētāju strīdu risināšanas komisija, kurā situācijas vētīs Patērētāju tiesību aizsardzības centra speciālisti kopā ar attiecīgās nozares eksperti.

2016. gada 19. martā 11:14

Apavi ar dažādiem defektiem, ko uz veikalu plauktiem piegādā ražotāji, ir iespējami, atklāj apavu veikala Euroskor vadītājs. Parasti par pieņemamu uzskata situāciju, ja sūdzības tiek saņemtas par gadījumiem, kas nepārsniedz vienu procentu kopējā pārdoto kurpju pāru skaita.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pircēju zināšanas par savām tiesībām ir pieaugušas, bet veikals saņem gan pamatotas, gan nepamatotas sūdzības. Strīdus risinājumi ir dažādi – remonts, apavu maiņa, naudas atmaksāšana, bet dažkārt gadās, ka strīds izaug līdz lieliem konfliktiem. Euroskor ir Apavu tirgotāju asociācijā, kas nolēmusi darboties Patērētāju tiesību aizsardzības centra paspārnē jaunizveidotajā Patērētāju strīdu risināšanas komisijā.

Foto

Komisija aktīvu darbu sāks aprīlī. Tajā konfliktus Patērētāju tiesību aizsardzības centra speciālisti un attiecīgās nozares eksperti skatīs ārpustiesas kārtībā. Komisijā jau darbojas astoņas nozaru asociācijas, tostarp logu un durvju ražotāju, informācijas tehnoloģiju, auto, interneta, telekomunikāciju un tūrisma nozares, drīz varētu pievienoties datoru nozare. Bet vēl ir daudz nozaru, kurās strīdus komisija kādu laiku vēl nevarēs skatīt ekspertu trūkuma dēļ.

Komisijai iesniegtā lieta jāizskata trīs mēnešu laikā. Ja te strīdu neizdosies atrisināt, paliek vecais ceļš – uz tiesu, kur strīda skatīšana, kā līdz šim, var prasīt pat piecus gadus.

Ārvalstu pieredze liecina, ka lielākā daļa lietu līdz tiesai nenonāk. Iespējams, tāpēc, ka uzņēmējs tiks ielikts “melnajā sarakstā”, ja nepildīs komisijas lēmumus, kuriem gan ir tikai ieteikuma raksturs. Šī ir no Somijas pārņemta pieredze, ar kuru Patērētāju tiesību aizsardzības centrs cer uzlabot bēdīgo statistiku – Latvija starp Eiropas Savienības valstīm ir pēdējā vietā to patērētāju skaita ziņā, kas centušies aizstāvēt savas tiesības.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm