Kultūras pasākumu organizatori spiesti anulēt daļu pārdoto biļešu

Jaunie ierobežojumi kultūras pasākumu organizatoriem liek daļēji anulēt biļetes uz jau izpārdotiem pasākumiem, piemēram, koncertiem vai teātra izrādēm. Pēc kādiem principiem izvēlēties, kuru biļeti anulēt – jālemj pašiem, jo valstiskā līmenī risinājuma nav. Vai un uz kādu atbalstu nākotnē var cerēt nozare, stāsta TV3 Ziņas.

Uz “zaļajā režīmā” organizētiem kultūras pasākumiem attiecināta virkne jaunu prasību. Būtiskākās no tām – pasākumiem jābeidzas līdz plkst. 23 un to apmeklētāji drīkst aizņemt tikai 60% no kopējās telpas ietilpības.

Jau šonedēļ notiekošajam Rīgas Starptautiskajam kino festivālam līdz šim bija paredzēts, ka daļa seansu beigsies pēc noteiktā laika. Turklāt arī daļai apmeklētāju pēc jaunā regulējuma, vietas zālē vairs nepietiek. Tas nozīmē, ka filmas vai nu jāatceļ vai jāpārceļ.

Liene Treimane
Rīgas Starptautiskā kino festivāla direktore

“Pilnībā pārcelt un atcelt mēs viņus nevaram un nedrīkstam, jo tādā gadījumā mēs zaudēsim Eiropas piešķirto finansējumu par Eiropas filmām, kuras esam apņēmušies izrādīt. Mēs nezaudējam tikai biļešu ieņēmumus un mūsu padarīto darbu, mēs zaudējam arī finansējumu, kas mūsu gadījumā nozīmē iespēju izdzīvot šogad un turpināt attīstību nākamgad.”

Dailes teātris jauno prasību dēļ spiests atcelt visas izrādes, kas bija plānotas Stikla zālē. Teju izpārdotas bija arī visas lielās zāles izrādes oktobrī un novembrī. Teātris nolēmis, ka anulēs tās biļetes, kuras atradās zāles pēdējās rindās.

Juris Žagars
Dailes teātra direktors

“Ja līdz šim mēs tirgojām 620 vietas, tad tagad mēs varēsim uzņemt zālē 500 skatītājus. Mēs esam atraduši dažas dienas, kad varam nospēlēt papildus izrādes tiem skatītājiem, kuriem vairs nav vietas zālē, proti, pēdējām rindām, kas ir nopirktas. Mēs esam raduši iespēju piedāvāt skatīties izrādi, nevis 25.oktobrī, bet 25.novembrī, kad vēl bija brīvas vietas. Ja skatītāji tam nepiekritīs, mums būs jāatgriež nauda.”

Nozarē neslēpj vilšanos par to, ka pildītas visas valdības prasības un uzņemti tikai vakcinētie, bet ierobežojumi vienalga ieviesti. Vienlaikus, Žagars uzskata, ka ja drošības prasības pieaugs vēl, tad labāks risinājums būtu bijis “lokdauns”, jo vēl stingrāki ierobežojumi tāpat vairs nebūtu izpildāmi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kultūras ministrijā norāda, ka nav vadlīniju, kas palīdzētu izvēlēties, kuras biļetes anulēt un kuras atstāt spēkā. Pasākumu organizatoriem pašiem jāizdomā pēc kāda principa veikt izvēli, par kuru individuāli, piemēram, telefoniski vai epastā, jāinformē arī apmeklētājs.

Dace Vilsone
Kultūras ministrijas valsts sekretāre

“Gadījumā, ja skatītāja vieta iekritusi zonā, kur jābūt tukšiem krēsliem, tad atkarībā no situācijas – vai nu biļete tiks kompensēta un atdota par to nauda, vai piedāvāts risinājums noskatīties attiecīgo kultūras pasākumu, ja vien tas ir iespējams, kādu laiku vēlāk.”

Tuvākajās nedēļās finanšu ministra darba grupa skatīs jautājumu par atbalstu nozarei. Kultūras ministrija piedāvās nodrošināt 80% procentu kompensāciju par atgrieztajām biļetēm, piešķirt atbalstu kultūras vietu uzturēšanas izmaksām, kā arī lemt par atbalstu pašnodarbinātajiem. Ko un cik lielā apmērā politiķi atbalstīs, pagaidām nav zināms, taču tieši šādu atbalstu oficiālā vēstulē valdībai pieprasījusi arī nozare.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm