tv3.lv

Kuldīgā sāk vakcinēt ģimenes ārstus un citus medicīnas darbiniekus

Kuldīgas slimnīcā vakcinācijas kabinets ierīkots vietā, kur ikdienā strādā pneimologs. Šodien līdz plkst. 12 šeit aktīvi darbojies plaušu eksperts, bet no pusdienlaika sākts potēt pret Covid-19. Viena māsiņa dienā spējīga vakcinēt ap 50 cilvēku.

Janvāra sākumā šeit jau vakcinēja 102 mediķus, kas ir aptuveni puse no kopējā šeit vakcinējamo ārstu skaita. Šodien saņemts vēl viens vakcīnu pievedums – kopumā 96 devas, ko plāno izlietot trīs dienu laikā.

Kuldīgas slimnīcas galvenā māsa Ilze Lude

“Ar šodienu mēs vakcinējam arī slimnīcas pārējos darbiniekus. Iesaistīti ir arī ģimenes ārsti, ir prakses pieteikušās, ir zobārstniecības, ir ārstu privātprakses. Tā kā mēs pašlaik visus ņemam un pierakstām.”

Šodien pieteikušies 42 potēties gribētāji. No kādas privātās klīnikas uzreiz viss kolektīvs – desmit darbinieki. Uz diviem atnākušajiem atvēl 15 minūtes. Sākumā apskate pie ārsta un datu ievadīšana e-veselībā, pēc tam arī pati potes saņemšana.

Viss darbs Kuldīgā uzticēts medmāsai Ilzei Birzei. Pat vakcinējusies jau iepriekš, tagad potē visus pārējos. Pie viņas kolēģi ierodas ar dažādām sajūtām.

“Ir arī uztraukums, kā jau pie visa jauna. Bet atteicies neviens nav. Tas, kas šeit ir, tas arī vakcinējās,” tā Birze.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šodien sastaptie medicīnas darbinieki par nepieciešamību vakcinēties ir pārliecināti un uzsver, – šaubas par potes nepieciešamību neesot bijis. Turklāt citu iespēju, lai beidzot atgrieztos pie ierastā dzīves ritma, nemaz nav.

“Zinātne ir izdomājusi vienīgo variantu, tā taču visos laikos ir bijis. Visas nopietnās slimības ir uzveiktas ar vakcināciju. Katrā ziņā, ja cilvēki domā, ka ir kādas blaknes tai vakcīnai, tad tās tomēr nebūs tik nopietnas un tik bīstamas, kā, ja saslimst un nonāk smagā situācijā slimnīcā,” pārliecināta ģimenes ārste no Alsungas Gundega Zdanovska.

Tikmēr ģimenes ārsta prakses medmāsa Sarmīte Eida uzsver – vakcinācija ir iespēja visiem uzvarēt cīņu pret Covid-19. “Cilvēkiem noteikti ir jājautā saviem ģimenes ārstiem, lai viņiem izskaidro. Viņiem noteikti ir jāskatās plaši piedāvāto mediju informāciju un tas jāizprot,” sacīja Eida.

Vakcinēties šodien turpināja arī Kuldīgas slimnīcas darbinieki. Galvenais mērķis – sapotēt pēc iespējas vairāk kolēģu, lai tie neapdraud viens otru.

Kurzemes slimnīcas personāla daļas vadītāja Ilze Broka

“Sabiedrībā grozāmies, kaut arī ir ierobežojumi, ir kolēģi, ģimenes locekļi, tur vispār nevar būt jautājumi. Tā kā pie manis nāk arī kolēģi, kas ir ārstniecības personas, tāpat nāk jaunie darbinieki noformēt darba attiecības, tā kā tā sabiedrības daļa ir liela, ar ko es tiekos darbā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Slimnīca turpina arī pieņemt ārstniecībā nodarbināto pieteikumus vēlmei vakcinēties, lai veidotu gaidīšanas rindu. Kad nākamās vakcīnas Kuldīgā varēs saņemt, šobrīd gan nav zināms. Rezervētas gan jau devas tiem, kam drīzumā nepieciešama otrā pote.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm