tv3.lv

Krievu tūristi vairs nelabprāt ceļo uz Latviju

Saspringtās attiecības ar Krieviju atbalsojušās arī aizvadītajā tūrisma sezonā. Lai gan kopējais tūristu skaits Latvijā joprojām pieaug, ir krietni sarucis Krievijas viesu skaits.

2014. gada 25. septembrī 13:33

Kopumā šā gada pirmajos sešos mēnešos valstī par vairāk nekā 20% palielinājies tūristu skaits, turklāt Latvijas lielākajā kūrortpilsētā – Jūrmalā – viesu skaits attiecīgajā laika posmā audzis par 33%.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdzīgi kā citus gadus, arī vēl aizvien skaitliski visvairāk tūristu ir no Krievijas. Taču šā gada jaunā tendence ir tas, ka būtiski pieaudzis ukraiņu un baltkrievu tūristu skaits.

“Var arī izjust, ka vairs nav tik daudz dāsno un prasīgo krievu tūristu,” stāsta Kitija Gitendorfa, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente.

Tā kā Latvijā tūrisma sezona ir īsa, lielākais izaicinājums šajā jomā strādājošajiem uzņēmumiem parasti ir rudens un ziemas laiks, kad nākas koncentrēties uz konferenču, medicīnas un SPA tūrismu. To šobrīd dara arī Jūrmalas kompānijas, kas orientējas uz nišas produktiem. Kopumā Jūrmala galvenokārt specializējas uz darījumu un medicīnas veselības tūrismu.

Plašāk par tirgotāju un uzņēmēju novērojumiem uzziniet LNT sagatavotajā sižetā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm