tv3.lv

Krievu teātra aktieri platformā “Zoom” interesentiem sākuši mācīt krievu valodu

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra komanda piedāvā iespēju mācīties svešvalodu profesionāla aktiera vadībā, vēsta raidījums “900 sekundes’.

Šāds piedāvājums izveidots pēc tam, kad apzināts pieprasījums no daudziem latviešu jauniešiem uzlabot krievu valodas runas prasmes iespējami aizraujošākā veidā.

Izmantojot attālināto video zvanu vietni “Zoom”, dažiem latviešu jauniešiem jau ir bijusi pirmajiem iespēja izmēģināt jauno pieeju. Krievu valodas apguve kopā ar aktieri krietni atšķiras, jo papildus tiek apgūti arī dažādi skatuves runas meistarstiķi.

Jaunieši atzīst, ka bija aizraujoši un viņi iemācījās ne tikai jaunus vārdus, bet arī pārliecību par savu spēju runāt krievu valodā.

“Esmu bilingvālā ģimenē augusi, mana mamma ir krieviete, tētis ir latvietis, tāpēc latviešu, krievu valoda man bija līdzpastāvošas,” stāsta Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Jana Herbsta.

Herbsta ir viena no tām Rīgas krievu teātra pārstāvēm, kura brīvi runā gan krievu, gan latviešu valodā. Tā viennozīmīgi ir priekšrocība,mācot cilvēku, kuram krievu valodā ir ļoti minimālas priekšzināšanas.

“Runājam, lai viņš klausītos, lai viņš dzirdētu, lai atbildētu pat, ja nepareizi, bet, lai mēģina tikt ārā no komforta zonas un mēģina ar mums runāt,” skaidro aktrise.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopumā apmācībām pieejami septiņi aktieri un aktrises. Katrs no viņiem piedāvā dažādas pamata tēmas apmācības sarunai. Apmācības notiek individuāli – viens pret vienu. Sarunu tēmu sarakstā ir, sākot ar Latvijas dabu līdz teātra mākslas un datorspēļu spēlēšanas niansēm. To visu iespējams uzzināt teātra mājaslapā.

Ideja radusies tāpēc, ka par šo problēmu aktieri dzirdējām no latviešu ģimenēm, jo jauniešiem nav iespējas apgūt šo valodu savā ikdienas dzīvē.

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka norāda, ka par latviešu jauniešu vēlmi iemācīties runāt krievu valodā dzirdēja jau visai sen. Taču līdz šai pandēmijai nekad nepietika laika īstenot šādu projektu.

“Mūsu uzdevums ir ieinteresēt, atrast cilvēcisku komunikāciju un padarīt visu iespējamu, lai cilvēks nedomā par to kā viņš runā, bet ko un ar ko viņš runā,” viņa skaidro.

Šis projekts vēl tikai uzņem apgriezienus, taču pieprasījums ir milzīgs. Biļetes uz februāri jau izpirktas. Ņemot vērā krievu valodas apguves popularitāti, jau nopietni tiek apspriesta ideja veidot nodarbības arī pretējā virzienā, to laikā aktieri krievvalodīgos skatītājus apmācītu runāt latviski.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kaut kad tuvākajā laikā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieri plāno mācīt arī latviešu valodu krievvalodīgajiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm